Reklama

Jedź autobusami za darmo!

Gród nad Sanem już po raz kolejny przystąpił do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Dzięki wspólnej akcji Miejskiego Zakładu Komunikacji, Urzędu Miejskiego w Przemyślu i tygodnika Życie Podkarpackie 20 i 21 września korzystanie z autobusów będzie bezpłatne.


Miej Życie pod ręką

Dzięki wspólnej akcji przez dwa dni przemieszczanie się miejskimi środkami transportu nic nas nie będzie kosztować.

Samochód pozostaw w garażu 20 września – pamiętaj jednak, aby do pracy wybrać się z bieżącym wydaniem Życia Podkarpackiego. Wsiadając do autobusu, pokaż numer naszego tygodnika, który właśnie trzymasz w ręku, i jedź za darmo.

Z kolei 21 września zabierz ze sobą dowód rejestracyjny, który uprawni Cię do całodziennych, bezpłatnych przejazdów.

***

Przypomnę, że tabor MZK niedługo wzbogaci się o kolejne 15 autobusów spełniających restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6. Miały one wyjechać na nasze ulice już w sierpniu, niestety z winy wykonawcy termin ich dostarczenia opóźnia się i powinniśmy mieć możliwość korzystania z nich w październiku. W starszych autobusach możecie Państwo już usłyszeć zapowiedzi głosowe przystanków, co jest elementem zainstalowanego systemu informacji pasażerskiej – identyczny znajdzie się w nowych pojazdach MZK. Te i wszystkie inne udogodnienia sprawią, że przejazdy komunikacją miejską będą bardziej komfortowe i dadzą Państwu poczucie bezpieczeństwa.

Reklama

Modernizacja taboru miejskiego przewoźnika to jednak nie wszystko, co robimy dla urzeczywistnienia idei zrównoważonego transportu. Jedną z najważniejszych od czasu budowy obwodnic Przemyśla inwestycji drogowych, jest modernizacja ulicy Józefa Wysockiego. Z pierwszego, liczącego 1200 metrów odcinka, kierowcy mogą już korzystać, a przebudowa II odcinka już się rozpoczęła. Ta będąca do tej pory nieco na uboczu ulica ma szansę stać się kolejną alternatywą komunikacyjną dla mieszkańców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, a także ułatwić codzienne życie mieszkańcom samej ul. Wysockiego. To także kolejna droga przy której znalazły się nowe ścieżki rowerowe uzupełniające sieć wygodnych i bezkolizyjnych dróg dla rowerzystów.

Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu mają za zadanie promować proekologiczne zachowania mieszkańców i decydentów. Jestem przekonany, że popularyzacja przyjaznych środowisku środków transportu stanie się odczuwalna nie tylko w postaci czystszego powietrza i mniejszego natężenia hałasu, ale również przyniesie wymierne korzyści finansowe. Pozostawmy nasze samochody w domach i skorzystajmy z komunikacji publicznej, a potem przenieśmy tę dobrą praktykę na inne dni w roku.

Reklama

 Prezydent Miasta

Robert Choma
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-09-19 17:28:33

    Czy pan musi wystawiać swoją facjatę przy każdym artykule ? To już zenujące .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asdf - niezalogowany 2018-09-19 23:38:54

    Super będą jeżdził cały dzień od rana do wieczora .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dareks - niezalogowany 2018-09-20 06:11:44

    A jak wożę żonę do pracy, a samochód jest zarejestrowany na mnie to żona może jechać w piątek z tym dowodem rej. bez biletu? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama