Gród nad Sanem już po raz kolejny przystąpił do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Dzięki wspólnej akcji Miejskiego Zakładu Komunikacji, Urzędu Miejskiego w Przemyślu i tygodnika Życie Podkarpackie 20 i 21 września korzystanie z autobusów będzie bezpłatne.

Dzięki wspólnej akcji przez dwa dni przemieszczanie się miejskimi środkami transportu nic nas nie będzie kosztować.
Samochód pozostaw w garażu 20 września – pamiętaj jednak, aby do pracy wybrać się z bieżącym wydaniem Życia Podkarpackiego. Wsiadając do autobusu, pokaż numer naszego tygodnika, który właśnie trzymasz w ręku, i jedź za darmo.
Z kolei 21 września zabierz ze sobą dowód rejestracyjny, który uprawni Cię do całodziennych, bezpłatnych przejazdów.
Przypomnę, że tabor MZK niedługo wzbogaci się o kolejne 15 autobusów spełniających restrykcyjne normy emisji spalin Euro 6. Miały one wyjechać na nasze ulice już w sierpniu, niestety z winy wykonawcy termin ich dostarczenia opóźnia się i powinniśmy mieć możliwość korzystania z nich w październiku. W starszych autobusach możecie Państwo już usłyszeć zapowiedzi głosowe przystanków, co jest elementem zainstalowanego systemu informacji pasażerskiej – identyczny znajdzie się w nowych pojazdach MZK. Te i wszystkie inne udogodnienia sprawią, że przejazdy komunikacją miejską będą bardziej komfortowe i dadzą Państwu poczucie bezpieczeństwa.
Modernizacja taboru miejskiego przewoźnika to jednak nie wszystko, co robimy dla urzeczywistnienia idei zrównoważonego transportu. Jedną z najważniejszych od czasu budowy obwodnic Przemyśla inwestycji drogowych, jest modernizacja ulicy Józefa Wysockiego. Z pierwszego, liczącego 1200 metrów odcinka, kierowcy mogą już korzystać, a przebudowa II odcinka już się rozpoczęła. Ta będąca do tej pory nieco na uboczu ulica ma szansę stać się kolejną alternatywą komunikacyjną dla mieszkańców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, a także ułatwić codzienne życie mieszkańcom samej ul. Wysockiego. To także kolejna droga przy której znalazły się nowe ścieżki rowerowe uzupełniające sieć wygodnych i bezkolizyjnych dróg dla rowerzystów.
Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu mają za zadanie promować proekologiczne zachowania mieszkańców i decydentów. Jestem przekonany, że popularyzacja przyjaznych środowisku środków transportu stanie się odczuwalna nie tylko w postaci czystszego powietrza i mniejszego natężenia hałasu, ale również przyniesie wymierne korzyści finansowe. Pozostawmy nasze samochody w domach i skorzystajmy z komunikacji publicznej, a potem przenieśmy tę dobrą praktykę na inne dni w roku.
Prezydent Miasta
Robert ChomaTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy pan musi wystawiać swoją facjatę przy każdym artykule ? To już zenujące .
Super będą jeżdził cały dzień od rana do wieczora .
A jak wożę żonę do pracy, a samochód jest zarejestrowany na mnie to żona może jechać w piątek z tym dowodem rej. bez biletu?
Po co ta wypowiedz ,przecież nie jest żadną tajemnicą- nawet dla nie mieszkających w P-ślu ,że ten człowiek nie był zwolennikiem rozwoju komunikacji miejskie w mieście
Zajmijcie sie lepiej chemikaliami ktore w ostatnim tyg byly rozpylane nad przemyskim niebem przez samoloty a teraz zamiast niebieskiego nieba mamy mleko
<a href="https://dekhasia.com/" target="_blank">Ali Mola</a><br /><a href="https://dekhasia.com/">Ali Mola</a>[url=https://dekhasia.com/]Ali Mola[/url] nice
Czy pan musi wystawiać swoją facjatę przy każdym artykule ? To już zenujące .
Super będą jeżdził cały dzień od rana do wieczora .
A jak wożę żonę do pracy, a samochód jest zarejestrowany na mnie to żona może jechać w piątek z tym dowodem rej. bez biletu?