Niecały miesiąc pozostał do pierwszego meczu Oxynetu Jarosław w II rundzie LOTTO Superligi. 6 lutego br. podopieczni menedżera Kamila Dziukiewicza zagrają u siebie z AZS AWFiS Balta Gdańsk i będzie to spotkanie inaugurujące rozgrywki w tzw. grupie spadkowej.
Stawką rywalizacji jest awans do fazy play-off, czyli wciąż szansa na zdobycie medalu w sezonie 2023 – 2024. Kwalifikację wywalczą dwa pierwsze zespoły z miejsc 7. – 12. Najprawdopodobniej liczyć się w tym gronie będą trzy ekipy. To Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, Akademia Zamojska Zamość i właśnie Oxynet. Piewsza drużyna ma na swoim koncie 15 punktów, dwie kolejne – po 14 pkt. Obecnie jarosławianie zajmują 9. miejsce, nie premiowane awansem do play-offów. Warto także pamiętać, że z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce po sezonie pożegnają się trzy zespoły, czyli te z miejsc 10. – 12. Nad tą strefą Oxynet ma trzy punkty przewagi. 10. miejsce zajmuje wspomniany AZS AWFiS Balta Gdańsk i nietrudno się domyśleć, jaką wagę będzie mieć pojedynek z gdańszczanami 6 lutego br.
Dwa dni po meczu z AZS AWFiS Balta, 8 lutego br., również w hali jarosławskiego MOSiR-u, Oxynet zmierzy się z Palmiarnią Zielona Góra. W marcu br. zespół prowadzony przez K. Dziukiewicza czekają wyjazdowe spotkania – 15 marca br. w Suchedniowie i 17 marca br. w Zamościu. Na koniec zmagań w gronie klubów z miejsc 7. – 12. Oxynet zmierzy się u siebie, 5 kwietnia br., z Poltarex Pogonią Lębork, z którą w I rundzie doznał wstydliwej, wyjazdowej porażki 3:0.
Komplet zwycięstw zapewni jarosławianom 7. miejsce w tabeli przed fazą play-off. To skaże ich na grę w 2. zespołem tzw. grupy mistrzowskiej po II rundzie rywalizacji. Będzie to ktoś z wielkiej trójki LOTTO Superligi, czyli: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo i Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze