Wejście na wieżę zegarową, przymiarka do fotela burmistrza, ale także spacer po Rynku z przewodnikiem, przejście podziemną trasą turystyczną czy zwiedzanie pachnących jeszcze świeżą farbą piwnic ratusza i pomieszczeń Bramy Krakowskiej. To tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych w związku z sobotnią Nocą Zwiedzania Rynku i Muzeów.
Nieodpłatne zwiedzanie turystycznych atrakcji Jarosławia od kilku lat cieszy się niemałą popularnością. Właśnie w Noc Muzeów pojawia się możliwość zobaczenia tych zakątków miasta, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających. Największą gratką jest wejście na wieżę zegarową i podziwiane z jej wierzchołka panoramy miasta. Smaczku tej wizycie mógł dodawać fakt, że w ubiegłą sobotę, 18 maja, z owej wieży rozbrzmiewał hejnał w wykonaniu Franciszka Lotycza[paywall]. Dla wielu ważnym punktem było też zwiedzanie innych zakamarków Ratusza. Można było np. zobaczyć gabinet burmistrza, a nawet zasiąść w jego fotelu, obejrzeć z bliska salę narad, w której podejmowane są najważniejsze dla miasta decyzje, porozmawiać osobiście z Waldemarem Paluchem czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Zorganizowane też zostały wyjazdy do Zarzecza, Hawłowic i Pruchnika, ze swym niecodziennym pokazem wystąpił Teatr Ognia Grupy Arche, a swoistą wisienką na torcie była tradycyjna potańcówka w podcieniach kamienicy Rynek 14.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze