Reklama

Były szef Słowaka przegrał wybory na prezydenta miasta Przemyśla - co teraz ze stanowiskiem?

Wiemy już, kto od 1 września br. będzie pełnić obowiązki dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Zarządzenie w tej sprawie wydał prezydent miasta Wojciech Bakun.

Przez wiele lat szefem „Słowaka” był były kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta Przemyśla Tomasz Dziumak. W II turze wyborów samorządowych przegrał jednak z obecnie panującym, sprawującym już drugą kadencję tę funkcję, w nadsańskim mieście W. Bakunem. Został jednak radnym, ale z mandatu zrezygnował na rzecz dyrektorowania w popularnym „Słowaku”. Jak już informowaliśmy, od 1 września br. szefować przemyskiemu liceum już nie będzie. 25 czerwca br. rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora przemyskiej delegatury Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. T. Dziumak był jednym z kandydatów i konkurs wygrał.

Na dyrektorskim stanowisku w tej placówce oświatowej wakatu być nie mogło, więc tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 2024 – 2025 prezydent W. Bakun wydał (22 sierpnia br.) zarządzenie w tej sprawie. Pełnienie obowiązków dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiegow Przemyślu powierzył dotychczasowej wicedyrektor placówki Anecie Bednarczyk, która jest polonistką. Pełnić obowiązki dyrektora nie może dłużej niż przez 10 miesięcy. Z całą pewnością znacznie wcześniej decyzję o tym podejmie prezydent W. Bakun.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/08/2024 14:51
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama