Wiemy już, kto od 1 września br. będzie pełnić obowiązki dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu. Zarządzenie w tej sprawie wydał prezydent miasta Wojciech Bakun.
Przez wiele lat szefem „Słowaka” był były kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta miasta Przemyśla Tomasz Dziumak. W II turze wyborów samorządowych przegrał jednak z obecnie panującym, sprawującym już drugą kadencję tę funkcję, w nadsańskim mieście W. Bakunem. Został jednak radnym, ale z mandatu zrezygnował na rzecz dyrektorowania w popularnym „Słowaku”. Jak już informowaliśmy, od 1 września br. szefować przemyskiemu liceum już nie będzie. 25 czerwca br. rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora przemyskiej delegatury Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. T. Dziumak był jednym z kandydatów i konkurs wygrał.
Na dyrektorskim stanowisku w tej placówce oświatowej wakatu być nie mogło, więc tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 2024 – 2025 prezydent W. Bakun wydał (22 sierpnia br.) zarządzenie w tej sprawie. Pełnienie obowiązków dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiegow Przemyślu powierzył dotychczasowej wicedyrektor placówki Anecie Bednarczyk, która jest polonistką. Pełnić obowiązki dyrektora nie może dłużej niż przez 10 miesięcy. Z całą pewnością znacznie wcześniej decyzję o tym podejmie prezydent W. Bakun.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze