W niedzielę, 30 września, odbyła się uroczystość z okazji 625-lecia nadania praw miejskich Przeworskowi i erygowania pierwszej parafii. Wydarzenie zgromadziło najpierw przed ratuszem, a potem w bazylice pw. Ducha Świętego znamienitych gości i spore grono mieszkańców.
Cała impreza rozpoczęła się pod ratuszem. Tu sformułował się korowód złożony z zaproszonych gości, pocztów sztandarowych i mieszkańców Przeworska.
W asyście orkiestry dętej Miejskiego Ośrodka Kultury przeszedł on do bazyliki pw. Ducha Świętego, gdzie odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana przez ks. abp. Adama Szala, proboszczów i księży przeworskich parafii. Homilię nawiązującą do historii miasta i parafii wygłosił proboszcz ks. Tadeusz Gramatyka, a na zakończenie kilka słów na temat udziału parafii w kształtowaniu się charakteru miasta dodał burmistrz Leszek Kisiel.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Żeby nie napisać chociaż kilka zdań . To po co w ogóle poruszać temat ?
Żeby nie napisać chociaż kilka zdań . To po co w ogóle poruszać temat ?