Reklama

Jubileusz świętowali wspólnie. – 625 lat nadania praw miejskich i erygowania parafii

11/10/2018 14:36

W niedzielę, 30 września, odbyła się uroczystość z okazji 625-lecia nadania praw miejskich Przeworskowi i erygowania pierwszej parafii. Wydarzenie zgromadziło najpierw przed ratuszem, a potem w bazylice pw. Ducha Świętego znamienitych gości i spore grono mieszkańców.

Cała impreza rozpoczęła się pod ratuszem. Tu sformułował się korowód złożony z zaproszonych gości, pocztów sztandarowych i mieszkańców Przeworska.

W asyście orkiestry dętej Miejskiego Ośrodka Kultury przeszedł on do bazyliki pw. Ducha Świętego, gdzie odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana przez ks. abp. Adama Szala, proboszczów i księży przeworskich parafii. Homilię nawiązującą do historii miasta i parafii wygłosił proboszcz ks. Tadeusz Gramatyka, a na zakończenie kilka słów na temat udziału parafii w kształtowaniu się charakteru miasta dodał burmistrz Leszek Kisiel.

Drugą część obchodów uświetnił koncert muzyki renesansowej w wykonaniu zespołu Camerata Cracovia. Akompaniament na instrumentach epoki, takich jak lutnia, flety czy viola da gamba, towarzyszył też interpretacji poezji Jana Kochanowskiego w wykonaniu znanego aktora Olgierda Łukaszewicza.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2018-10-11 15:56:47

    Żeby nie napisać chociaż kilka zdań . To po co w ogóle poruszać temat ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama