Reklama

Jubileuszowe Folkowisko przeniesione! Będzie wersja demo

Wyczekiwana przez festiwalowiczów, już kultowa, choć dopiero nadchodząca, jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Kultury Pogranicza „Folkowisko”, z powodu pandemii w tym roku się nie odbędzie. Zostaje przeniesiona na przyszły. Jednak organizatorzy zapewniają: wehikuł czasu jedzie dalej – odbędzie się Folkowisko w wersji 9 i 1/2. PARTNEREM festiwalu jest Województwo Podkarpackie.

Wyjątkowa, 10. edycja „Wehikuł czasu” z tematyką, kapelami i warsztatami nawiązującymi do historii festiwalu, wybrzmi w pełnej krasie 8 – 11 lipca 2021 roku. Nie oznacza to wcale, że folkowiskowa ekipa spoczęła na laurach.

– Oryginalną formułą, która zastąpi przeniesiony festiwal, będzie organizacja dodatkowej edycji Folkowiska 9 i 1/2 w dniach 9 – 12 lipca 2020. Legenda Folkowiska musi trwać, więc szykuje się jeden z nielicznych prawdziwych  festiwali tego lata! – komentuje szef festiwalu Marcin Piotrowski. Uczestniczyć będzie można w 2 formułach.

W gorajeckiej ambasadzie

Pierwsza to wersja online, interaktywna. Nie będzie to jednak zwykła transmisja, organizatorzy zapraszają do czynnego udziału w koncertach, debatach i warsztatach oraz wpływania na nie.

– Folkowisko jest tam, gdzie są ludzie Folkowiska. Stworzymy wielką, globalną, folkowiskową wioskę. Nasza impreza będzie tam, gdzie znajdzie się chociaż jeden folkowiczanin. Mimo ograniczeń chcemy stworzyć coś wspólnie i poczuć się częścią większej całości. Jeśli nie możecie być w Gorajcu, zróbcie Gorajec u siebie. Rozpalcie ognisko. Spędźcie noc w namiocie. Zaopatrzcie się w dobry napitek i posiłek. Spotkajcie się ze znajomymi na żywo lub połączcie online. Słuchajcie naszej muzyki i debat, a jak macie ochotę, zaproście własną kapelę albo pośpiewajcie sami. I łączcie się z naszą wspólnotą – będziemy nawiązywać z Wami kontakt – jako ambasadami Gorajca rozrzuconymi po świecie – zachęca M. Piotrowski.

Reklama

W centrum dowodzenia

Druga opcja gwarantuje możliwość realnego uczestnictwa wąskiej grupie szczęśliwców: na Folkowisko 9 i 1/2 wejść może 149 osób – w maseczkach, z zachowaniem 2-metrowego dystansu, do wyznaczonej godziny i bez noclegu (na folkowisko.pl znajdziecie listę miejsc, które go oferują) [EDIT! 18 czerwca poinformowano, że pole namiotowe jednak zostanie otwarte! - przypis autora]. Za to we wspaniałym towarzystwie i w centrum wydarzeń, które umilą legendy polskiej sceny etno, np. Tęgie Chłopy. Na teren Chutoru wejdą osoby, które wesprą Stowarzyszenie Folkowisko darowizną w wysokości co najmniej 149 zł (można więcej). Dlaczego nie bilety wstępu?

– Chcemy, żeby wejście na teren festiwalu uzyskały osoby, które „czują” i popierają naszą misję. Dlatego nie sprzedajemy biletów, ale zapraszamy Was do dołączenia do Grupy Folkowiskowego Wsparcia. Zebrane środki przeznaczymy na honoraria dla występujących, zakup środków czystości i infrastruktury wymaganej przy organizacji wydarzeń w czasach COVID-19. Jeśli coś zostanie, pomoże nam rozwijać i planować dalszą działalność, zwłaszcza magiczne Folkowisko 2021 – zapowiada M. Piotrowski. 
Aleksandra Nowotyńska

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama