Reklama

Jubileuszowy konkurs ortograficzno-gramatyczny

09/04/2016 13:30

Po raz 20. w Zespole Szkół w Birczy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny „Mistrz Ortografii”, objęty honorowym patronatem wójta gminy Bircza. Jego inicjatorką i organizatorką jest zastępca dyrektora ZS Marta Kostka.

W tegorocznej edycji konkursu na dyktandzie ortograficznym i rozwiązywaniu testów gramatycznych łamało sobie pióra 13 uczniów klas trzecich szkół podstawowych z: Sufczyny, Lipy, Leszczawy Dolnej,  Birczy i Żohatynia. Komisja konkursowa w składzie:  Danuta Wojdylak, Dorota Mazurek,  Halina Kasprzyk i Stanisława Okołowicz przyznała I miejsce i tytuł ,,Mistrza Ortografii” Julii[paywall] Szackiej, uczennicy SP w Birczy (dziewczynkę do konkursu przygotowywała wychowawczyni Marta Ryznar). Drugie miejsce zajął Jakub Dutkowski, również z Birczy (wychowawczyni Emilia Kubicka), a trzecie miejsce przypadło uczniowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żohatynie Patrykowi Chromiakowi (wychowawczyni Alina Cielecka).

Za udział w konkursie każdy uczestnik otrzymał dyplom i książkę. Nagrody ufundowała Marta Kostka. Natomiast laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe sponsorowane przez wójta gminy Bircza.

Reklama

Konkurs po raz pierwszy został  zorganizowany  w 1997 r. Od 10. edycji honorowy patronat objął ówczesny wójt gminy Bircza Jerzy Góralewicz, później kontynuował tę tradycję kolejny wójt Józef  Żydownik i obecnie Grzegorz Gągola.

Jubileuszowa edycja stała się zarazem ortograficznym świętem wszystkich szkół z terenu gminy. Były wspomnienia, podziękowania i życzenia dla nauczycieli  przygotowujących uczniów do kolejnych edycji konkursu, dyrektorów, nauczycieli zaangażowanych w pracę komisji konkursowych i organizatora. Były też słowa zachęty do kontynuowania tej pożytecznej tradycji.

Reklama

Życzenia dalszych jubileuszy

Konsultant Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Elżbieta Komarnicka pochwaliła ideę konkursu, pogratulowała wytrwałości, doceniła zaangażowanie i poziom merytoryczny oraz życzyła dalszych jubileuszy. Uznanie wyraził również wójt, który sam był zdobywcą III miejsca w tym konkursie w 1999 roku.

– Najlepiej napisane projekty, programy skazane są na niepowodzenie, gdy rozbijają się o mur obojętności i braku zainteresowania. Zdaję sobie sprawę, że nie byłoby dzisiaj tego jubileuszu, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, tych obecnych i tych na emeryturze. Cieszę się bardzo, że przez tyle lat trwacie panie ze mną w tym konkursie i przygotowujecie do niego kolejne pokolenia uczniów – podsumowała główna organizatorka konkursu M. Kostka.


fot.archiwum organizatora


fot.archiwum organizatora
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama