VII Podkarpackie Juwenalia, czyli święto studentów Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu rozpoczął pochód przebranych w różnokolorowe stroje żaków i wykładowców. Przeszli w czwartek z miasteczka akademickiego na Rynek. Po wręczeniu symbolicznego klucza do miasta rozpoczęła się trzydniowa zabawa.
Klucz do bram miasta dający żakom symboliczne prawo rządów w Jarosławiu na czas święta przekazał[paywall] Dariusz Tracz, zastępca burmistrza. Towarzyszyli mu Dorota Dejniak, prorektor ds. dydaktycznych jarosławskiej uczelni i Ryszard Pukała, prorektor ds. studenckich. Potem wybierano z kolorowej grupy żaków najlepiej przebranych. W tej rywalizacji zwycięzców było sporo.
Od godz. 18 rozpoczęła się zabawa na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy muzyce zespołów Megustar, Łobuzy, Power Play i DJ Wutes. W czwartek zagrali: Steel Velvet, Loka, Manchester, Mario Bischin i ponownie DJ Wutes. Trzeci dzień juwenaliów odbył się w klubie SKR w Wietlinie. Na trzech scenach i w plenerze grano muzykę klubową, disco oraz przeboje lat 90 i weselne. Kulminacją wieczoru był koncert Max Farenthide i Hubertus, gości specjalnych.
Bawiąc się na juwenaliach studenci zbierali na rehabilitację 2-letniej Marysi Knap z Szówska, cierpiącej na przepuklinę oponowo-rdzeniową.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.20 studentów przejęło miasto ... paraliż na ulicach... :D
W Przemyślu natomiast było ich 5 ale podobno lepiej się bawili... :D
Uczelnia to Uniwersytet lub Politechnika tudzież Akademia Medyczna lub Muzyczna więc - bez jaj.
20 studentów przejęło miasto ... paraliż na ulicach... :D
W Przemyślu natomiast było ich 5 ale podobno lepiej się bawili... :D
Uczelnia to Uniwersytet lub Politechnika tudzież Akademia Medyczna lub Muzyczna więc - bez jaj.