Reklama

Już niewiele brakuje, aby powstała kolejna studnia

30/01/2015 08:51

Jedna studnia za makulaturę w Sudanie już jest. Brakuje tylko 4 tys. zł, by powstała kolejna. Dlatego Ryszard Łuczyk, najbardziej zaangażowany w przeworską akcję zbierania makulatury i plastikowych butelek PET, prosi o wsparcie.

– Akcja trwa od czerwca 2012 roku. Na samym początku angażowało się w nią więcej osób, teraz zostałem praktycznie sam, ale ciągle zbieram makulaturę i plastikowe butelki PET. Liczę, że dzięki temu w Sudanie powstanie kolejna studnia. Obecnie rozpocząłem kampanię mobilizacyjną wśród wójtów, by takie akcje zorganizowali w szkołach. Dzieci mają największą potrzebę pomagania i przynoszą najwięcej makulatury i pustych butelek. Nawiązałem też współpracę z kilkoma parafiami z terenu województwa – mówi Ryszard Łuczyk. 

Za zebraną makulaturę i butelki udało się już jedną studnię w Sudanie wybudować. Koszt takiego przedsięwzięcia to 45 tys. zł. Ryszard Łuczyk zgromadził już 41 tys. – W międzyczasie za zebrane pieniądze wsparliśmy kilka inicjatyw, między innymi wyposażyliśmy kaplicę za wschodnią granicą, pomogliśmy w rehabilitacji jednego dziecka z naszego powiatu, dołożyliśmy do budowy kostki przy kościele na ulicy Misiągiewicza – opowiada Ryszard Łuczyk, który swoje działania oparł przede wszystkim na akcji katolickiej, ale jest też wdzięczny parafii z Jarosławia i dyrektorowi SP nr 2 w Przeworsku Bogdanowi Sebździe za udostępnienie miejsca na kontener, w którym zbiera się makulaturę.


fot.Beata Olejarka
W Przeworsku makulatura jest zbierana na parkingu SP 2, koło siedziby policji oraz przy kiosku ruchu na ul. Sienkiewicza.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości