– Moc jest cały czas ze mną i z całą drużyną. Wierzę gorąco, że entuzjazm i energia będą odpowiednie także na finały. Starannie dobieraliśmy miejsce zgrupowań. Wszystko jest dokładnie przemyślane i zrealizowane w 100 procentach – zapewnił Adam Nawałka, trener piłkarskiej reprezentacji Polski na kilkanaście dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2016 we Francji.
Adam Nawałka jako pierwszy przyjechał do Arłamowa, gdzie w poniedziałek, 23 bm. rozpoczęło się główne zgrupowanie reprezentantów Polski przez Euro 2016. Selekcjoner otrzymał do dyspozycji 230-metrowy apartament prezydencki.
– Chcieliśmy, żeby trener Nawałka miał możliwość spotykania się z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym i nie musiał szukać do tego odpowiedniego miejsca w hotelu – tłumaczył mediom dyrektor generalny placówki Piotr Ledworuch. – Jest to największy apartament w naszym hotelu. W nim będzie mógł wspólnie ze swoimi współpracownikami spokojnie opracowywać strategię i plany działania – dodał.
Wkrótce po szkoleniowcu w luksusowym, czterogwiazdkowym ośrodku położonym pośród lasów Pogórza Przemyskiego zameldowała się większość kadrowiczów. Niektórzy z nich, np. Arkadiusz Milik, Jakub Wawrzyniak, Thiago Cionek, Paweł Dawidowicz i Sławomir Peszko przylecieli[paywall] śmigłowcem, który przetransportował ich tam z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Inni dotarli samochodami. Dopiero w czwartek na zgrupowaniu spodziewani są: Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Maciej Rybus. Pierwsza dwójka rozgrywała w miniony weekend mecze pucharowe (finał Pucharu Niemiec i finał Pucharu Króla), a ostatni z wymienionych zakończył sezon w Rosji. Nie wiadomo, czy w arłamowskiej głuszy obecny będzie Grzegorz Krychowiak, któremu odnowiła się kontuzja.
– Ostatni etap przygotowań do Euro 2016 na polskiej ziemi rozpoczęty – zakomunikował dziennikarzom trener Nawałka. – Wszystko odbywa się zgodnie z ustaleniami. Zastaliśmy fantastyczne warunki miejsce do treningu. Jestem naprawdę pod wrażeniem. Będąc tu po raz pierwszy w listopadzie (2015 roku – przyp. red.), ustaliłem z właścicielem i dyrekcją, że warunkiem przyjazdu reprezentacji jest budowa boiska we wskazanym przeze mnie miejscu. Duże brawa i podziękowania za realizację projektu – chwalił, zapewniając, że głównym punktem zgrupowania jest praca nad organizacją gry – zarówno w ofensywie, jak i defensywie.
– Musimy być optymalnie przygotowani, by narzucić właśne warunki gry – stwierdził. – Zwrócimy uwagę na akcenty przygotowania motorycznego, każdy zawodnik będzie pracował nad tym indywidualnie – wyjaśnił.
We wtorek zawodnicy odbyli pierwszy trening na przygotowanym z myślą o nich boisku z trawiastą nawierzchnią. Jego budowa kosztowała kilka milionów złotych.
– Było to duże wyzwanie zbudować tak piękne boisko – ocenił Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski. – Spełnia nasze oczekiwania. To najwyżej położone takie boisko w Polsce znajdujące się 563 m n.p.m. Warunki są na światowym poziomie – zachwalał.
Pobytowi kadry towarzyszy duże zainteresowanie kibiców. Zabiegają o autografy i zdjęcia. Kilkuset z nich otrzymało darmowe wejściówki na jedyny, otwarty dla publiczności wtorkowy trening. Chętnych było dużo więcej. Pozostali fani, aby móc liczyć na spotkanie z którymś z reprezentantów decydują się na wynajęcie pokoju w hotelu, chociaż nikt nie gwarantował i nie gwarantuje im bezpośredniego dostępu do piłkarzy. Na czas zgrupowania kadry w ośrodku wprowadzono specjalne pakiety pobytowe dla klientów. Ich ceny zaczynają się od 635 zł i sięgają nawet 4000 zł za noc.
W poniedziałek, 30 bm. wieczorem Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016. We wtorek biało-czerwoni pojadą do Rzeszowa i odlecą czarterem do Gdańska, gdzie w środę zaplanowano towarzyski mecz z Holandią, a 6 czerwca br. przeniosą się do Krakowa na sparing z Litwą. 12 czerwca br. emocje sięgną zenitu. Wówczas biało-czerwoni zagrają pierwszy mecz Euro 2016. Ich rywalem będzie Irlandia Północna.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze