Reklama

Kąpiel w pianie czy szybki prysznic? Urządzamy łazienkę

Wanna czy prysznic – zadajemy sobie pytanie, aranżując łazienkę. Doskonale było by mieć jedno i drugie. Z reguły jednak nie mamy aż tyle miejsca. Co zatem będzie praktyczniejsze i wygodniejsze dla domowników? Sprzedawcy twierdzą, że pani domu zazwyczaj skłania się ku wannie, pachnącymi olejkami kąpielach przy świecach. Ich mężowie natomiast optują za prysznicem.

Dlaczego wanna?

Po długim dniu pracy gorąca, relaksująca kąpiel w wannie pełnej pachnącej piany, orzeźwiających soli mineralnych jest kusząca. Odpowiedni model wanny zapewni nam sporo miejsca do wypoczynku, leżąc, możemy też się cieszyć kojącym hydromasażem. Jeśli mieszkają z nami małe urwisy, ich kąpiel w wannie jest wygodniejsza i stanowi zachętę do wspaniałej zabawy. Pod odpowiednie obudowaną wanną możemy stworzyć dodatkowy schowek na detergenty czy inne przydatne w łazience rzeczy. Poza tym na wannie nie osadza się kamień, jak to zwykle bywa w przypadku kabin, łatwiej nam zatem zadbać o jej czystość. Długiej, pachnącej kąpieli jako swoistego rytuału przed snem nie zastąpi żadna kabina prysznicowa. Nie ma wątpliwości, że nawet najbardziej nowoczesna, wyposażona we wszelkie udogodnienia kabina prysznicowa nie zastąpi nam długiej, relaksującej kąpieli w wannie. Nie każdy jednak jest zwolennikiem leniuchowania w wodzie.

Dlaczego prysznic?

Dwa w jednym


Funkcje natrysku i wanny można połączyć w dwójnasób – model kabiny z głębokim brodzikiem, który można napełnić wodą, na przykład po to, by wykąpać dziecko, może śmiało spełniać rolę małej wanny. Alternatywą dla zwolenników wanien jest zamontowanie zestawu prysznicowego w wannie i dołożenie parawanu nawannowego lub zasłony prysznicowej, przy czym ten pierwszy jest zdecydowanie wygodniejsze w użytkowaniu. Parawany nawannowe tworzą jakby kabinę prysznicową, w której możemy zamontować specjalny panel prysznicowy, na przykład do hydromasażu.


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tjoj - niezalogowany 2015-09-18 20:30:04

    Szkoda, że jeszcze wersalki do tego apartamentu łazienkowego nie wstawili.Może warto zejść na ziemię i zaproponować coś tym 98% społeczeństwa co jeśli mają łazienkę to 2-3 m najwyżej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    cerbud.olsztyn.pl - niezalogowany 2015-10-07 11:17:52

    Fajny artykół

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama