Reklama

Kapitalny występ Anny Brzyskiej. Trzykrotna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek

Przez cztery dni, od 27 do 30 maja br., w Ustrzykach Dolnych rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów. Kapitalny start zanotowała na swoim koncie wschodząca gwiazda tenisa stołowego w Polsce, zawodniczka Kolpinga Jarosław, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, Anna Brzyska, która zdobyła aż trzy medale, w tym dwa złote!

A. Brzyska, podopieczna trenera Mateusza Czernika, wystąpiła we wszystkich z możliwych zmaganiach: grze pojedynczej, podwójnej, mieszanej i drużynowej. W trzech pierwszych wróciła do domu z medalami.
Mimo, że to pierwszy rok jej występów wśród najlepszych juniorek w Polsce, w singlu została rozstawiona z nr 2. To tylko świadczy o coraz wyższym poziomie, jaki reprezentuje. Spokojnie awansowała do 1/8 finału, podobnie jak pozostałe zawodniczki rozstawione na pozycjach 1. –8., czyli: Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry), Zuzanna Wielgos (AZS Politechnika Rzeszów), Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków), Anna Kubiak (JKTS Jastrzębie-Zdrój), Michalina Górska (Dojlidy Białystok) i Katarzyna Królikowska (ATS Bingo Ropczyce). W 1/8 Ania pokonała Ewę Krakowiak 4:2 (10, 8, 5, -5, -8, 2), w ćwierćfinale uporała się z Zuzanną Gaworską 4:3 (-10, 7, -9, 8, 6, -10, 6), w półfinale pewnie pokonała Annę Kubiak 4:1 (8, 3, 7, -6, 12). W wielkim finale trafiła na turniejową „jedynkę” Wiktorię Wróbel, której po zaciętym pojedynku uległa 1:4, zostając wicemistrzynią Polski juniorek.

Za to w deblu i mikście nie było na nią siły. W grze podwójnej występowała w parze z Zuzanną Wielgos (AZS Politechnika Rzeszów). Do finału wszystkie pojedynki wygrały w trzech setach. Dopiero w finale dwa urwał im duet Wiktoria Wróbel – Ilona Sztwiertnia. To był niesamowity pojedynek. Jarosławsko-rzeszowska para przegrywała już 0:2, by w kolejnych setach odwrócić po pasjonujących wymianach, losy spotkania. Ostatecznie wygrały 3:2 (-7, -7, 10, 10, 2) i zostały deblowymi mistrzyniami Polski.

Reklama

W mikście partnerem A. Brzyskiej był Patryk Dziuba (AZS Politechnika Rzeszów). Ten duet nie był w gronie faworytów, ale rozegrał kapitalne zawody. Od ćwierćfinałów mierzyli się za znacznie wyżej notowanymi mikstami, ale dali radę, rozgrywając trzy niezwykle emocjonujące pięciosetowe boje! W ćwierćfinale pokonali parę Kuba Kwapis – Anna Kubiak 3:2 (-5, 3, 8, -8, 8), w półfinale duet Mateusz Zalewski – Zuzanna Gaworska 3:2 (-8, 7, -5, 5, 14), zaś w wielkim finale parę Szymon Kolasa – Ilona Sztwiertnia 3:2 (-7, 2, -6, 4, 10).


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama