To największy projekt w historii przemyskiego szpitala wojewódzkiego. Utworzone zostały nowe oddziały, a istniejące zostały doposażone w brakujący sprzęt. Wszystko będzie wsparciem pacjentów kardiologicznych.
W dawnych pomieszczeniach administracji oraz byłego oddziału dermatologii utworzono 20-łóżkowy oddział rehabilitacji kardiologicznej i 16-łózkowy pododdział kardiologii inwazyjnej. Natomiast istniejące już wcześniej: oddział i poradnia kardiologiczna zostały doposażone w brakujący sprzęt i aparaturę medyczną. Zakupiono do nich m.in.: system do mapowania 3D do ablacji, multimonitor[paywall] dla sali elektroterapii, echokardiograf 3D, zestaw do krioablacji oraz system do hipotermii.
Szpital uzyskał również nowoczesną pracownię hemodynamiki i angiologii z dwiema salami. Jedna z nowoczesnym angiografem, a druga z wysokospecjalistycznym urządzeniem RTG – Ramię C (dedykowana do zabiegów z zakresu elektroterapii).
W ramach projektu zakupiono ponad 400 wyrobów medycznych na kwotę ponad 9 mln złotych.
Cała inwestycja kosztowała 14 mln 987 tys. zł. Wkład własny szpitala wyniósł 395 tys. zł. Pozostała część to dotacje z Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz urzędu marszałkowskiego.
W związku z przebudową, pomieszczenia dyrekcji i administracji przeniesiono do innego budynku – dawnych warsztatów.
Dyrektor Piotr Ciompa stwierdził, że w kategorii szpitali wojewódzkich, przemyska kardiologia jest teraz jedną z najlepiej wyposażonych w Polsce i można być z tego dumnym. Dyrektor podziękował również pracownikom, którzy pracowali przy tym projekcie.
Wszyscy zwracali uwagę na istotną rolę, jaką w rozwoju kardiologii w Przemyślu odegrała Alicja Pietruszka-Zasadny, wieloletnia ordynator oddziału. Wspominając początki kardiologii interwencyjnej w nadsańskim mieście, A. Pietruszka-Zasadny przypomniała, że 15 lat temu całe Podkarpacie było białą plamą w tym względzie. Zabiegów podejmował tylko 1 szpital w województwie – wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.
To za jej sprawą do Przemyśla przyjeżdżali specjaliści z innych ośrodków w Polsce i pod ich okiem tutejsi lekarze uczyli się przeprowadzać zabiegi. Obecnie sytuacja jest nieporównywalnie lepsza, a takie zabiegi jak na przykład ablacja, czy koronarografia odbywają się w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.I kto za to zapłaci he he.Na ile w tej chwili zadłużony jest szpital?http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24639225,zadluzenie-szpitali-zaskoczylo-nawet-resort-zdrowia-13-7-mld.html#s=BoxOpImg2
A pacjenci dalej na kardiologii na korytarzach leżą.
ilu pacjentów w ciągu roku skorzysta z tego sprzętu JEDEN?
pytanie jest tylko po co
I kto za to zapłaci he he.Na ile w tej chwili zadłużony jest szpital?http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24639225,zadluzenie-szpitali-zaskoczylo-nawet-resort-zdrowia-13-7-mld.html#s=BoxOpImg2
A pacjenci dalej na kardiologii na korytarzach leżą.