Reklama

Kardiologia w nowoczesnym wydaniu [ZDJĘCIA]

10/04/2019 17:00

To największy projekt w historii przemyskiego szpitala wojewódzkiego. Utworzone zostały nowe oddziały, a istniejące zostały doposażone w brakujący sprzęt. Wszystko będzie wsparciem pacjentów kardiologicznych.

W dawnych pomieszczeniach administracji oraz byłego oddziału dermatologii utworzono 20-łóżkowy oddział rehabilitacji kardiologicznej i 16-łózkowy pododdział kardiologii inwazyjnej. Natomiast istniejące już wcześniej: oddział i poradnia kardiologiczna zostały doposażone w brakujący sprzęt i aparaturę medyczną. Zakupiono do nich m.in.: system do mapowania 3D do ablacji, multimonitor[paywall] dla sali elektroterapii, echokardiograf 3D, zestaw do krioablacji oraz system do hipotermii.

Szpital uzyskał również nowoczesną pracownię hemodynamiki i angiologii z dwiema salami. Jedna z nowoczesnym angiografem, a druga z wysokospecjalistycznym urządzeniem RTG – Ramię C (dedykowana do zabiegów z zakresu elektroterapii).

Reklama

W ramach projektu zakupiono ponad 400 wyrobów medycznych na kwotę ponad 9 mln złotych.

Cała inwestycja kosztowała 14 mln 987 tys. zł. Wkład własny szpitala wyniósł 395 tys. zł. Pozostała część to dotacje z Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz urzędu marszałkowskiego.

W związku z przebudową, pomieszczenia dyrekcji i administracji przeniesiono do innego budynku – dawnych warsztatów. 

Dyrektor Piotr Ciompa stwierdził, że w kategorii szpitali wojewódzkich, przemyska kardiologia jest teraz jedną z najlepiej wyposażonych w Polsce i można być z tego dumnym. Dyrektor podziękował również pracownikom, którzy pracowali przy tym projekcie.

Reklama

Wszyscy zwracali uwagę na istotną rolę, jaką w rozwoju kardiologii w Przemyślu odegrała Alicja Pietruszka-Zasadny, wieloletnia ordynator oddziału. Wspominając początki kardiologii interwencyjnej w nadsańskim mieście, A. Pietruszka-Zasadny przypomniała, że 15 lat temu całe Podkarpacie było białą plamą w tym względzie. Zabiegów podejmował tylko 1 szpital w województwie – wojewódzki nr 2 w Rzeszowie.

To za jej sprawą do Przemyśla przyjeżdżali specjaliści z innych ośrodków w Polsce i pod ich okiem tutejsi lekarze uczyli się przeprowadzać zabiegi. Obecnie sytuacja jest nieporównywalnie lepsza, a takie zabiegi jak na przykład ablacja, czy koronarografia odbywają się w Przemyślu.
PB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    adf - niezalogowany 2019-04-11 10:32:25

    pytanie jest tylko po co 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-04-11 12:20:49

    I kto za to zapłaci he he.Na ile w tej chwili zadłużony jest szpital?http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24639225,zadluzenie-szpitali-zaskoczylo-nawet-resort-zdrowia-13-7-mld.html#s=BoxOpImg2

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Maniek - niezalogowany 2019-04-11 19:02:36

    A pacjenci dalej na kardiologii na korytarzach leżą.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama