Reklama

Karpackie Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży

27/06/2015 08:12

Karpackie Biennale to konkurs odbywający się co 2 lata w innym kraju. Łączy młodzież z Polski, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Słowacji. W tym roku odbył się po raz ósmy, a gospodarzem był Przemyśl.

25 maja 2015r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej. Jury w składzie: Gyongy Csilla (Węgry), Oleg Bolug (Ukraina), Jozef Makariv (Słowacja), Helena Piaskowska (Polska) ogłosiło werdykt, który okazał się wielkim sukcesem Polaków, a dokładnie uczniów ZS Gniewczyna Łańcucka. Narodową  Nagrodę Ukrainy  otrzymała uczennica Aleksandra Kubrak z klasy VI b. W tej samej kategorii wiekowej została również wyróżniona inna uczennica tejże klasy – Wiktoria Majkut. W finale konkursu znalazła się także praca graficzna (linoryt) autorstwa Piotra Powroźnika z VI b. Opiekunem grupy młodych artystów jest Marek Kozak. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 czerwca 2015 r. w Galerii 12 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Uczestnicy konkursu poprzez klasyczne grafiki jak druk wypukły, druk wklęsły czy inne techniki, odzwierciedlają emocjonalny i rzeczywisty świat w tworzących przez siebie pracach. 


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości