Karpackie Biennale to konkurs odbywający się co 2 lata w innym kraju. Łączy młodzież z Polski, Ukrainy, Węgier, Rumunii i Słowacji. W tym roku odbył się po raz ósmy, a gospodarzem był Przemyśl.
25 maja 2015r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej. Jury w składzie: Gyongy Csilla (Węgry), Oleg Bolug (Ukraina), Jozef Makariv (Słowacja), Helena Piaskowska (Polska) ogłosiło werdykt, który okazał się wielkim sukcesem Polaków, a dokładnie uczniów ZS Gniewczyna Łańcucka. Narodową Nagrodę Ukrainy otrzymała uczennica Aleksandra Kubrak z klasy VI b. W tej samej kategorii wiekowej została również wyróżniona inna uczennica tejże klasy – Wiktoria Majkut. W finale konkursu znalazła się także praca graficzna (linoryt) autorstwa Piotra Powroźnika z VI b. Opiekunem grupy młodych artystów jest Marek Kozak. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 27 czerwca 2015 r. w Galerii 12 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu.
Uczestnicy konkursu poprzez klasyczne grafiki jak druk wypukły, druk wklęsły czy inne techniki, odzwierciedlają emocjonalny i rzeczywisty świat w tworzących przez siebie pracach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze