Reklama

Kartka Justyny Lis oficjalną kartką wielkanocną Podkarpacia

03/04/2015 08:03

Praca 14-letniej Justyny Lis z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nienadowej (gm. Dubiecko) zdobyła wyróżnienie w konkursie wojewody podkarpackiego na wielkanocną kartkę świąteczną.

– Symbolika świąt została ciekawie przetransponowana przy użyciu oryginalnych środków wyrazu artystycznego. Uwagę zwraca kurczak wycinany z kolorowego papieru czy malowane pisanki wykonane z łupiny orzechów – powiedział o pracy Justyny Waldemar Wiśniewski, członek kapituły konkursowej, wicedyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.

Na konkurs wpłynęło aż tysiąc kartek z placówek opiekuńczo-wychowawczych, placówek wsparcia dziennego oraz świetlic szkolnych z województwa podkarpackiego. Zwyciężyła praca 10-letniej Oliwii Dziury ze Szkoły Podstawowej w Wólce Hyżneńskiej i to ona będzie oficjalną wielkanocną kartką wojewody podkarpackiego. W poniedziałek, 30 marca, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska przekazała gratulacje i wręczyła nagrody laureatom.

Reklama

Wystawa prac nadesłanych na konkurs będzie prezentowana w holu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego do 10 kwietnia.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama