Praca 14-letniej Justyny Lis z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nienadowej (gm. Dubiecko) zdobyła wyróżnienie w konkursie wojewody podkarpackiego na wielkanocną kartkę świąteczną.
– Symbolika świąt została ciekawie przetransponowana przy użyciu oryginalnych środków wyrazu artystycznego. Uwagę zwraca kurczak wycinany z kolorowego papieru czy malowane pisanki wykonane z łupiny orzechów – powiedział o pracy Justyny Waldemar Wiśniewski, członek kapituły konkursowej, wicedyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie.
Na konkurs wpłynęło aż tysiąc kartek z placówek opiekuńczo-wychowawczych, placówek wsparcia dziennego oraz świetlic szkolnych z województwa podkarpackiego. Zwyciężyła praca 10-letniej Oliwii Dziury ze Szkoły Podstawowej w Wólce Hyżneńskiej i to ona będzie oficjalną wielkanocną kartką wojewody podkarpackiego. W poniedziałek, 30 marca, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska przekazała gratulacje i wręczyła nagrody laureatom.
Wystawa prac nadesłanych na konkurs będzie prezentowana w holu Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego do 10 kwietnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze