Reklama

Każdy mógł złożyć pokłon Dzieciątku

Również w Hermanowicach kolędujący korowód przypomniał historię sprzed ponad 2 tysięcy lat. Po raz pierwszy w dziejach tej miejscowości z wielkim rozmachem zorganizowano tu orszak Trzech Króli.

Przedsięwzięcie przygotowała społeczność miejscowego Zespołu Szkół w Hermanowicach. Odbyło się ono przy licznym udziale rodziców uczniów i mieszkańców parafii, a gościem i jednocześnie uczestnikiem wydarzenia był wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. Z trzech stron Hermanowic ruszyli w drogę Trzej Mędrcy, a wraz z nimi korowody aniołów i pastuszków. W barwnym orszaku, przy akompaniamencie instrumentów, przemaszerowali do kościoła parafialnego, gdzie w symbolicznym Betlejem złożyli dary Dzieciątku. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta msza św. Dyrektor, nauczyciele, uczniowie szkoły i rodzice za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują mieszkańcom parafii za liczny udział w pionierskim przedsięwzięciu.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama