Również w Hermanowicach kolędujący korowód przypomniał historię sprzed ponad 2 tysięcy lat. Po raz pierwszy w dziejach tej miejscowości z wielkim rozmachem zorganizowano tu orszak Trzech Króli.
Przedsięwzięcie przygotowała społeczność miejscowego Zespołu Szkół w Hermanowicach. Odbyło się ono przy licznym udziale rodziców uczniów i mieszkańców parafii, a gościem i jednocześnie uczestnikiem wydarzenia był wójt gminy Przemyśl Andrzej Huk. Z trzech stron Hermanowic ruszyli w drogę Trzej Mędrcy, a wraz z nimi korowody aniołów i pastuszków. W barwnym orszaku, przy akompaniamencie instrumentów, przemaszerowali do kościoła parafialnego, gdzie w symbolicznym Betlejem złożyli dary Dzieciątku. Zwieńczeniem wydarzenia była uroczysta msza św. Dyrektor, nauczyciele, uczniowie szkoły i rodzice za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują mieszkańcom parafii za liczny udział w pionierskim przedsięwzięciu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze