Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadający na 1 marca, wpisany został w kalendarz świąt patriotycznych w 2011 r. Zwykle tego dnia organizowany jest bieg Tropem Wilczym, mający uczcić bohaterów podziemia antykomunistycznego. W tym roku z powodu pandemii nie odbył się w marcu. Pandemią można też tłumaczyć, że żołnierzy wyklętych pod pomnikiem poświęconym majorowi Władysławowi Kobie uczciły trzy różne delegacje.
Delegacja miejska, w której skład weszli burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, jego zastępca Wiesław Pirożek, a także przewodniczący rady Szczepan Łąka oraz wiceprzewodnicząca Agnieszka Wywrót, złożyła znicze i kwiaty pod pomnikiem poświęconym majorowi Władysławowi Kobie. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot to samo miejsce, by złożyć wiązankę i zapalić znicz, odwiedził w towarzystwie posła na sejm RP Tadeusza Chrzana. Starosta tego samego dnia chwilę zadumy spędził jeszcze przy tablicy umieszczonej w holu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, dedykowanej ofiarom niemieckich i sowieckich okupantów oraz żołnierzom wyklętym właśnie.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ciekawe czy te kwiaty i znicze składali partyjniaki za swoją prywatną kasę ? LANSUJĄC się na fotkach w prasie? czy jednak jak to jest już utarte od 1989 roku ,że FUNDUJEMY to z naszych podatnika groszy? a oni "błyszczą "na fotkach
Ciekawe czy te kwiaty i znicze składali partyjniaki za swoją prywatną kasę ? LANSUJĄC się na fotkach w prasie? czy jednak jak to jest już utarte od 1989 roku ,że FUNDUJEMY to z naszych podatnika groszy? a oni "błyszczą "na fotkach