Reklama

Każdy sobie, czyli jak w Jarosławiu obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

03/03/2021 15:39

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przypadający na 1 marca, wpisany został w kalendarz świąt patriotycznych w 2011 r. Zwykle tego dnia organizowany jest bieg Tropem Wilczym, mający uczcić bohaterów podziemia antykomunistycznego. W tym roku z powodu pandemii nie odbył się w marcu. Pandemią można też tłumaczyć, że żołnierzy wyklętych pod pomnikiem poświęconym majorowi Władysławowi Kobie uczciły trzy różne delegacje.

Delegacja miejska, w której skład weszli burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, jego zastępca Wiesław Pirożek, a także przewodniczący rady Szczepan Łąka oraz wiceprzewodnicząca Agnieszka Wywrót, złożyła znicze i kwiaty pod pomnikiem poświęconym majorowi Władysławowi Kobie. Starosta jarosławski Stanisław Kłopot to samo miejsce, by złożyć wiązankę i zapalić znicz, odwiedził w towarzystwie posła na sejm RP Tadeusza Chrzana. Starosta tego samego dnia chwilę zadumy spędził jeszcze przy tablicy umieszczonej w holu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, dedykowanej ofiarom niemieckich i sowieckich okupantów oraz żołnierzom wyklętym właśnie.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2021-03-03 17:12:32

    Ciekawe czy te kwiaty i znicze składali partyjniaki za swoją prywatną kasę ? LANSUJĄC się na fotkach w prasie?  czy jednak  jak to jest już utarte od 1989 roku  ,że FUNDUJEMY  to z naszych podatnika groszy? a oni "błyszczą "na fotkach

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama