W „Galerii Debiuty”, funkcjonującej na Zamku Kazimierzowskim, czynna jest wystawa fotografii Kenia II, której autorką jest felicjanka, siostra Agnieszka Mruga.
Przygotowując obecną wystawę, skupiła się na problemie dzieci i ich edukacji, której szerzenie w afrykańskich warunkach jest niezwykle trudne. Siostra Agnieszka bywała w szkołach i internatach prowadzonych przez felicjanki i na fotografiach pokazuje, jak wygląda życie w tych placówkach. Dla nas, mieszkających w cywilizowanej Europie, warunki, w jakich felicjanki prowadzą edukację, mogą wydawać się prymitywne. Jednak skromnie wyposażone klasy i internaty w wieloosobowych barakach dla kenijskich dzieci są ogromnym skokiem cywilizacyjnym w porównaniu do warunków, w jakich żyją w swoich wioskach.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze