Deklaracja była jasna: podczas tegorocznych wakacji mieszkańcy Przemyśla będą mieli przyjemność korzystania z – obiecanego przez władze miasta – wodnego placu zabaw przy ulicy Sanockiej. Aby tak się stało, prace budowlane powinny właśnie ruszać. Tymczasem przy Sanockiej cisza.
Wodny plac zabaw ma mieć powierzchnię około 440 m kw. Będzie podzielony na trzy strefy: dla dzieci najmłodszych, strefę rodzinną oraz strefę nastolatków. Wśród urządzeń, które zostaną zamontowane, będą m.in.: gejzer, łuki wodne czy fontanna. W ramach inwestycji powstanie też tradycyjny plac zabaw. Jego powierzchnia wyniesie ponad 900 m kw., a jednym z jego elementów będzie siłownia na wolnym powietrzu. Do tego oczywiście zaplecze szatniowo-sanitarne oraz otwarte natryski. Posadzka całego placu wykonana zostanie z antypoślizgowego materiału. Zarówno tradycyjny, jak i wodny plac zabaw powstaną na jednym z bocznych boisk do piłki nożnej, które należą do miasta. Władze na budowę wodnego placu zabaw zagwarantowały w budżecie 1 mln zł.
To przedsięwzięcie ma być pierwszym z większej całości. Lwia część pieniędzy na realizację projektu „Budowa basenu wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Sanockiej w Przemyślu” ma pochodzić z unijnego dofinansowania. Wedle planów w kolejnych etapach wybudowane będą baseny zewnętrzne oraz kryta pływalnia, w dalszej perspektywie: hala widowiskowo-sportowa, korty tenisowe, hotel i ośrodek SPA.

Na początku ub.r. miał się odbyć pierwszy przetarg na wykonanie zadania, ale do niego nie doszło, ponieważ nie znaleźli się chętni do budowy. Powodzeniem zakończył się dopiero drugi z ogłoszonych. Przystąpiły do niego trzy firmy: Probud sp. z o.o. z Przemyśla, Elektro-Bud z Lublina oraz konsorcjum – spółka Stal-Tech z Radymna i FR-B Piotrowski z Piwody. Wygrała ta pierwsza, której oferta opiewa na 2 mln 337 tys. zł. W połowie czerwca zeszłego roku w przemyskim magistracie usłyszeliśmy, że zwycięska firma ma przedłożyć projekt szczegółowy inwestycji, zdobyć potrzebne pozwolenia na budowę i że jest szansa, aby prace przy wodnym placu zabaw ruszyły jeszcze jesienią 2014 r. Ku końcowi ma się styczeń br., a początku prac budowlanych nie widać.
Rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Przemyślu Witold Wołczyk: – Wyłoniony wykonawca tej inwestycji, czyli firma Probud, prowadzi na razie prace przy przyłączach, które nie wymagają pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenia robót. Samego pozwolenia na budowę nie można wydać, ponieważ podstawą do tego jest decyzja Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie. Dotyczy ona zwolnienia z zakazu wykonywania urządzeń wodnych oraz wznoszenia innych obiektów budowlanych, a także zmiany ukształtowania terenu, składowania materiałów oraz wykonywania innych robót na obszarach bezpośredniego zagrożenia powodzią. Wniosek do wspomnianej instytucji został złożony przez wykonawcę jeszcze 20 sierpnia ubiegłego roku i pomimo wielu interwencji nie został jeszcze rozpatrzony. Mamy zapewnienie, że nastąpi to niedługo. Przewidywany termin zakończenia budowy wodnego placu zabaw to maj 2015 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.będą naliczane odsetki za nieterminowe oddanie??
będą naliczane odsetki za nieterminowe oddanie??