25-latek próbował wmówić policjantom, że za kółkiem siedział jego pasażer. To jednak jego zarejestrował monitoring.
W piątek, 22 marca, po g. 21, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na parkingu jednej z restauracji, w kolejce, oczekuje kierujący audi który prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę, który siedział za kierownicą audi. W trakcie rozmowy, wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila. Stanowczo jednak zaprzeczał temu, że kierował pojazdem. Tłumaczył, że przesiadł się za kierownicę pod okienkiem do odbioru zamówień, a w samochodzie znajduje się pasażer, który rzekomo był kierowcą.
Pasażer posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami i był trzeźwy, jednak zapis monitoringu z restauracji nie kłamał. Z nagrania jednoznacznie wynikało, że to właśnie mieszkaniec Jarosławia kierował audi.
Podczas doprowadzania do komendy, zachowywał się arogancko i agresywnie. Wulgarnymi słowami znieważał policjantów. 25-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz znieważenia policjantów. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
em.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze