Reklama

Kierowcy, noga z gazu!

W najbliższy poniedziałek (5 sierpnia) warto poskromić zapędy do mocniejszego dociśnięcia pedału gazu. Policja w całym kraju, również na Podkarpaciu, prowadzić będzie działania w ramach akcji „Prędkość”. Dla ignorujących ograniczenia prędkości może się to skończyć mandatem i dotkliwą karą.

Działania kontrolno-prewencyjne mają na celu egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak informuje podkarpacka policja, akcja „Prędkość” ma charakter międzynarodowy i jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Policjanci w jej ramach będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. W działaniach wezmą również policyjne grupy SPEED. Lepiej zatem nie kusić losu i jechać przepisowo.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/08/2024 19:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości