W najbliższy poniedziałek (5 sierpnia) warto poskromić zapędy do mocniejszego dociśnięcia pedału gazu. Policja w całym kraju, również na Podkarpaciu, prowadzić będzie działania w ramach akcji „Prędkość”. Dla ignorujących ograniczenia prędkości może się to skończyć mandatem i dotkliwą karą.
Działania kontrolno-prewencyjne mają na celu egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak informuje podkarpacka policja, akcja „Prędkość” ma charakter międzynarodowy i jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.
Policjanci w jej ramach będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. W działaniach wezmą również policyjne grupy SPEED. Lepiej zatem nie kusić losu i jechać przepisowo.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze