Dzikie zwierzęta są częstą przyczyną wypadków drogowych. Dochodzi do nich najczęściej w terenach niezabudowanych. W ostatnim czasie w wielu miejscowościach powiatu przeworskiego kierowcy niemal codziennie napotykają zwierzynę na swojej drodze.
Tylko w ciągu niespełna 1,5 miesiąca, od 1 kwietnia do 11 maja br., na terenie powiatu doszło do 12 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt.
– Do kolizji dochodziło na drogach powiatowych, wojewódzkich, krajowych, a także na autostradzie w miejscowościach: Leżachów, Gwizdaj, Wylewa (2 razy), Chałupki, Przeworsk, ul. Gorliczyńska, Siedleczka, Dębów, Gniewczyna Łańcucka, Rudka, Grzęska i Mirocin. Przyczyną tych kolizji było nagłe wtargnięcie sarny na drogę. W jednym przypadku było to zdarzenie z dzikiem – poinformowała rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, mł. asp. Renata Jaremko. Liczba samych kolizji to jedno. Niemal codziennie dyżurni przeworskiej komendy otrzymują zgłoszenia o dzikich zwierzętach biegających w pasie drogowym. Dotyczą one dróg na terenie całego powiatu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze