Reklama

Kilkutysięczna eucharystyczna procesja do czterech ołtarzy. Wspomnienie Bożego Ciała 2025 w Przemyślu


Tradycyjną mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala oraz procesją do czterech ołtarzy – tak w Przemyślu tysiące wiernych świętowało Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.


W br. było inaczej niż w zeszłym roku, bo została zmieniona kolejność. Wówczas wierni wędrowali w procesji eucharystycznej od Bazyliki Archikatedralnej do Salezjanów.

Tym razem uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. św. Józefa – Salezjanie od eucharystii, której przewodniczył metropolita przemyski abp A. Szal, a wśród współkoncelebrantów byli duchowni obrządku greckokatolickiego.

– Dzisiejsza uroczystość zachęca nas do udziału w szczególnym pochodzie, jakim jest nie tylko wędrówka z Najświętszym Sakramentem, ale również wędrówka człowieka, trwająca już od wieków, zmierzająca do szczęścia, do zbawienia. Każdy z nas jest wezwany, aby poczuć się pielgrzymem nadziei, który nie błąka się po bezdrożach, ale idzie w kierunku wyznaczonym mu przez Boga. W dzisiejszej procesji pragniemy iść jako pielgrzymi nadziei, uzmysławiając sobie, że zdążamy do konkretnego celu. Pielgrzym wie, że będzie musiał zmierzyć się z trudami drogi, ale idzie we wspólnocie, która staje się jego siłą i niecenioną pomocą

Reklama

– powiedział m.in. podczas homilii metropolita przemyski...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 65% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/06/2025 13:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama