Od 20 września prowadzone są prace na kładce nad torami PKP. Mają potrwać miesiąc. Władze miasta starają się również o dodatkowy parking obok stacji.
Prowadzone na niej prace umożliwiają jednak mieszkańcom komunikowanie się z dugą stroną stacji. – Uzgodniliśmy, że w czasie remontu kładka będzie otwarta, w skrajnych sytuacjach może być chwilowo zamknięta na kilka godzin – poinformował burmistrz Leszek Kisiel podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Przeworska.
W styczniu br. burmistrz Przeworska Leszek Kisiel wspólnie z samorządowcami kilkunastu podkarpackich gmin podpisał list intencyjny w sprawie utworzenia Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Projekt zostanie realizowany przez samorząd województwa w partnerstwie z gminami. Wartość przedsięwzięcia ma wynieść blisko 360 mln zł. W ramach projektu zostanie rozbudowane zaplecze techniczne. Mają powstać nowe parkingi oraz przystanki kolejowe, a stare będą odnowione. Podmiejska Kolej Aglomeracyjna ma zapewnić łatwą i szybką komunikację z Rzeszowem i sąsiednimi miastami. Firma opracowująca studium wykonalności budowy Kolei Aglomeracyjnej zwróciła się do burmistrza Przeworska z prośbą o doprecyzowanie zakresu prac w ramach projektu.
– Ponownie ustaliłem jako priorytetowe zadania. głęboką modernizację kładki dla pieszych nad torami kolejowymi i budowę nowego parkingu przy PKP – zaznaczył Leszek Kisiel.
Obecny, dodatkowy parking znajdujący się po prawej stronie stacji, jest już zapełniony autami. – Jest miejsce po wyburzonych budynkach PKP i chcielibyśmy utworzyć tam również parking, aby mieszkańcy, którzy korzystają z połączeń kolejowych, mogli tam zostawiać swoje samochody. Mamy nadzieję, że wspólnie z marszałkiem uda nam się ten wniosek obronić, a później zrealizować tę inwestycję – wyjaśnił burmistrz.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze