Zarząd Przemyskiego Stowarzyszenia Kupieckiego zwrócił się do prezydenta miasta Roberta Chomy o powołanie specjalnego zespołu w sprawie wypracowania niezbędnych korekt w planie remontu i modernizacji drugiej części Zielonego Rynku.
Pismo parafował prezes zarządu Ryszard Paja. Proponuje w nim powołanie wspomnianego zespołu, złożonego m.in. z przedstawicieli PSK oraz administracji popularnego zieleniaka. – Przeprowadzone przez nas[paywall] rozmowy i konsultacje z użytkownikami, zarówno sprzedającymi, jak i kupującymi na wyremontowanej części targowiska upoważniają nas do przedstawienia kilku korekt w planie remontu drugiej części. Wszyscy zgodzili się, że proponowane zmiany przyczynią się do poprawy warunków funkcjonowania targowiska – stwierdził R. Paja.
Jakie to zmiany? Zarząd PSK proponuje przyjęcie zabudowy segmentowej pawilonów handlowych. Umożliwienie, np. przez usunięcie ścianki działowej, połączenia dwóch pawilonów. Ich zdaniem jest to uzasadnione tym, że w tej części targowiska handluje się bardzo zróżnicowanym asortymentem. Inną ze zmian jest sposób zamykania pawilonu – nie ciężką klapą czy półką, lecz zwykłą roletą. – Ponadto wnioskujemy o zapewnienie wszystkim kupcom, handlującym obecnie w pawilonach handlowych, miejsca w nowych punktach, udostępnienie placu dla kupców handlujących z tak zwanych miejsc samochodowych czy poprawienie konstrukcji dachu targowiska. Tak, aby zlikwidować skutki opadów deszczu czy śniegu. Zamontowane zadaszenie w wyremontowanej części targowiska nie spełnia tej roli – wyliczył R. Paja.
Pismo Przemyskiego Stowarzyszenia Kupieckiego niedawno wpłynęło do prezydenta miasta, więc na szczegółową odpowiedź kupcy muszą jeszcze poczekać. – Na razie możemy powiedzieć, że odbyło się już kilka spotkań z przedstawicielami handlujących na Zielonym Rynku, na każdym etapie przygotowania inwestycji. Projekt jest gotowy i czekamy na decyzję o dofinansowaniu, więc żadnych rewolucyjnych, istotnych zmian w projekcie nie należy się spodziewać. Te, zaproponowane przez kupców w piśmie, w części zostały już uwzględnione. Pozostałe przeanalizujemy wspólnie z projektantem pod kątem możliwości ich wprowadzenia. Może nie wszyscy pamiętają, ale dokumentacja na modernizację targowiska powstała kilka lat temu i była efektem wielu spotkań oraz konsultacji z handlującymi – wyjaśnił rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z Kamiennego Mostu widok na slamsy rynkowe jest masakryczny.
Największa atrakcja turystyczna miasta .Takie cudo tylko u nas.
A gdzie niby ma się znajdować? W Medyce? W większości klientami zieleniaka są starsi, niezmotoryzowani ludzie. Baczyk się odezwał.
Nie tylko u nas. W każdym kraju i mieście są bazary. I są właśnie atrakcją turystyczną. Nie ma się czego wstydzić. Ludzie kochają takie miejsca. Nie wstydź się.
Każde miasto to nie tylko przeszklone czyste biurowce - był czas przywyknąć.
Nie widziałem nigdy by wielki i wieczny Prezydent Najjaśniejszego Przemyskiego Syfu przyprowadził swoich gości np. z Padenbornu czy Egeru na przemyskie bazary , Sportową czy i tu rodzynek coś co jeszcze zwą zielonym rynkiem . Ręce opadają , zielony rynek , zwykłe jaja nie pisanki , coś takiego w centrum przemyskiego zadupia , to nawet przybysze z Ukrainy przecierają oczy , pierwsze miasto unijne na wschodniej granicy a mają widok jak w cygańskich chutorach w Rumunii czy Mołdawii. No cóż ale jaki pan taki kram , takich sobie fundują i wybierają I nie pomogą czarne Wolva , garnitury czy gustowne krawaty , po prostu taki (cy) gospodarze .Na resztę szkoda czasu i słów.
dziwne , już tyle kasy poszło na ten zieleniak, że teraz korekty korekt wprowadzamy. Z kamiennego Mostu widać jak jest prowadzano instalacja eletryczna zwoje kabli (ze to jeszcze działa ?) , budka kazda inna , samochody wraki jako punkty handlowe. Przy starym moscie powinna to być wizytówka. Ale jesli ulica Sportowa jest zasyfiona, chodnikiem nie można przejść. to co wymagamy od rynku. Ulica Czarneckiego koło PKS tez ładnie nie wyglada, szaro buro i ponuro. Dwie drewniane budki stojace, kiosk handlowy i dworzec PKS szary ponury jak na koncu świata.
Nie rozumiem,stan sanitarny Przemyśla dobry,a taki brud, nieporządek,a wystarczy Karcher i do roboty.
Idiotyczne. Bazar w tamtym miejscu
Z Kamiennego Mostu widok na slamsy rynkowe jest masakryczny.
Największa atrakcja turystyczna miasta .Takie cudo tylko u nas.