Reklama

„Klikaj z głową” – ambitny projekt uczniów „Morawy”


7-osobowa grupa uczennic i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu realizuje bardzo ambitny projekt społeczny pod nazwą „Kliknij z głową” w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.


Projekt „Kliknij z głową” powstał z potrzeby zwrócenia uwagi na rosnące zagrożenia w przestrzeni internetowej.

– Naszym głównym celem jest edukowanie młodzieży oraz mieszkańców miasta w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z Internetu. W dobie dynamicznego rozwoju technologii coraz częściej spotykamy się z problemami, takimi jak: cyberprzemoc, phishing czy kradzież danych osobowych. Uważamy, że wiedza na temat bezpieczeństwa cyfrowego jest dziś niezwykle ważna dla użytkowników internetu w każdym wieku

Reklama

– wyjaśniła Amelia Makara, jedna z członkiń wspomnianej grupy realizującej projekt. Amelia jest uczennicą klasy III c w popularnej „Morawie”, podobnie jak jej koleżanki i koledzy z grupy. To: Hubert Pawliszak (kierownik projektu), Anna Górska, Bianka Zippel, Aleksandra Nodżak, Katarzyna Pawlińska oraz Małgorzata Ams...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 70% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/04/2026 16:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama