W Miejskim Ośrodku Kultury w Radymnie, zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami, rozpoczął działalność klub seniora.
Miejsce otwierano z dużą dozą satysfakcji, podkreślając znaczenie inicjatyw skierowanych do seniorów w sytuacji gwałtownego starzenia się społeczeństwa. Klub seniora otwierali[paywall] marszałek Anna Huk, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małgorzata Dankowska oraz burmistrz Mieczysław Piziurny – wszyscy zachęcali do korzystania z oferty zajęć przygotowanej przez pracowników MOK. A ta jest całkiem bogata. W programie spotkań klubu odbywających się w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 11 – 15.30, znajdą się m.in.: zajęcia kulinarne, taneczne, komputerowe, gimnastyka ciała i umysłu, warsztaty rękodzielnicze, wyjazdy, pikniki i imprezy okolicznościowe. Co istotne formuła klubu ma charakter otwarty, w zajęciach może uczestniczyć każda chętna, a przy tym nieaktywna zawodowo osoba, która spełnia kryterium wieku (ukończyła 60 lat) i jest mieszkańcem Radymna.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze