6 marca, tuż przed Dniem Kobiet, Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas” zaprosił pacjentki onkologiczne do udziału w akcji „Piękna w chorobie”. Ta coroczna inicjatywa ma być dla nich świętem i odskocznią od szpitalnej rzeczywistości, a także zastrzykiem pozytywnej energii, tak przydatnej w czasie zmagań z chorobą.
Warto odnotować, że była to już 12. edycja akcji „Piękna w chorobie”, co pokazuje, że takie inicjatywy są jak najbardziej potrzebne. Do przyjaznych wnętrz szpitalnej Szkoły Rodzenia zaproszono pacjentki oddziału onkologicznego i chemioterapii dziennej, by mogły skorzystać z darmowych usług kosmetyczek, makijażystek i fryzjerek, przymierzyć peruki, poddać się masażowi, zbadać słuch, a przede wszystkim zrelaksować. Jak wielokrotnie podkreślano, w corocznej akcji chodzi o to, by jej adresatki natchnąć pozytywną energią i dając im chwilę odskoczni od trudów codzienności, spowodować, by poczuły się piękne, zadbane i kobiece, a przede wszystkim szczęśliwe i wyjątkowe, bo na to zasługują.
Na wydarzeniu nie zabrakło Magdaleny Malisz i Marty Rygiel-Drozd ze Stowarzyszenia Onkologicznego Sanitas, które współorganizuje przedsięwzięcie, oddziałowej onkologii Małgorzaty Kulas i lek. Sylwii Zub-Sobczuk – zastępcy dyr. ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Ta ostatnia życzyła przybyłym paniom dużo zdrowia i zaprosiła do skorzystania z kobiecych przyjemności.
– Pozytywne nastawienie; to, jak się czujemy i jak wyglądamy, jest bardzo ważne w chorobie onkologicznej – zaznaczyła.
Obecni byli także: specjalista onkolog lek. med. Oleg Socha oraz Olga Hołówka – córka śp. Jana Hołówki – lekarza onkologa, pomysłodawcy utworzenia oddziału onkologicznego w Przemyślu.
Wśród uczestniczek wydarzenia była m.in. pani Maria Kramarz, zmagająca się z nowotworem od 10 lat, która swoją postawą[paywall] daje pacjentkom nowotworowym bardzo pozytywny przekaz.
– Kocham życie. Mam w sobie ogromną wolę życia. Co mi da, że się załamię? – podkreśla.
Reklama
Na przybyłe panie jak zwykle czekały nie tylko usługi poprawiające urodę i samopoczucie, ale też drobne upominki, kosmetyczne prezenty i pachnące podarunki. Muzyczny deser stanowił energetyczny występ zespołu wokalnego „Harnasie” działającego przy 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Panowie wykonali m.in. hymn Stowarzyszenia Sanitas, którego intencją było przekazanie adresatkom wydarzenia, że nie są same w walce z chorobą.
Pozytywna motywacja, wiara w siebie i optymizm – w te trzy elementy na pewno udało się „wyposażyć” panie, które zdecydowały się na udział w tegorocznej odsłonie akcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze