Reklama

Kobiecość i dobre samopoczucie sprzymierzeńcami w walce z chorobą [ZDJĘCIA]

6 marca, tuż przed Dniem Kobiet, Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas” zaprosił pacjentki onkologiczne do udziału w akcji „Piękna w chorobie”. Ta coroczna inicjatywa ma być dla nich świętem i odskocznią od szpitalnej rzeczywistości, a także zastrzykiem pozytywnej energii, tak przydatnej w czasie zmagań z chorobą.

Warto odnotować, że była to już 12. edycja akcji „Piękna w chorobie”, co pokazuje, że takie inicjatywy są jak najbardziej potrzebne. Do przyjaznych wnętrz szpitalnej Szkoły Rodzenia zaproszono pacjentki oddziału onkologicznego i chemioterapii dziennej, by mogły skorzystać z darmowych usług kosmetyczek, makijażystek i fryzjerek, przymierzyć peruki, poddać się masażowi, zbadać słuch, a przede wszystkim zrelaksować. Jak wielokrotnie podkreślano, w corocznej akcji chodzi o to, by jej adresatki natchnąć pozytywną energią i dając im chwilę odskoczni od trudów codzienności, spowodować, by poczuły się piękne, zadbane i kobiece, a przede wszystkim szczęśliwe i wyjątkowe, bo na to zasługują.

Na wydarzeniu nie zabrakło Magdaleny Malisz i Marty Rygiel-Drozd ze Stowarzyszenia Onkologicznego Sanitas, które współorganizuje przedsięwzięcie, oddziałowej onkologii Małgorzaty Kulas i lek. Sylwii Zub-Sobczuk – zastępcy dyr. ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. Ta ostatnia życzyła przybyłym paniom dużo zdrowia i zaprosiła do skorzystania z kobiecych przyjemności.

Reklama

– Pozytywne nastawienie; to, jak się czujemy i jak wyglądamy, jest bardzo ważne w chorobie onkologicznej – zaznaczyła.

Obecni byli także: specjalista onkolog lek. med. Oleg Socha oraz Olga Hołówka – córka śp. Jana Hołówki – lekarza onkologa, pomysłodawcy utworzenia oddziału onkologicznego w Przemyślu.

Wśród uczestniczek wydarzenia była m.in. pani Maria Kramarz, zmagająca się z nowotworem od 10 lat, która swoją postawą[paywall] daje pacjentkom nowotworowym bardzo pozytywny przekaz.

– Kocham życie. Mam w sobie ogromną wolę życia. Co mi da, że się załamię? – podkreśla.

Reklama

Na przybyłe panie jak zwykle czekały nie tylko usługi poprawiające urodę i samopoczucie, ale też drobne upominki, kosmetyczne prezenty i pachnące podarunki. Muzyczny deser stanowił energetyczny występ zespołu wokalnego „Harnasie” działającego przy 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Panowie wykonali m.in. hymn Stowarzyszenia Sanitas, którego intencją było przekazanie adresatkom wydarzenia, że nie są same w walce z chorobą.

Pozytywna motywacja, wiara w siebie i optymizm – w te trzy elementy na pewno udało się „wyposażyć” panie, które zdecydowały się na udział w tegorocznej odsłonie akcji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/03/2025 09:33
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama