W Klubie Osiedlowym „Salezjańskie” do końca marca br. otwarta będzie wystawa malarstwa Władysława Zycha, przedstawiająca 24 abstrakcyjne wizerunki kobiet.
Władysław Zych jest mieszkańcem Medyki. Poza malarstwem pochłania go też poezja i rzeźba. Pisze wiersze o Janie Pawle II, o przyrodzie, miłości czy patriotyzmie. Wydał tomiki poezji Z porywu serca i uczuć czy … nie zakazane[paywall]. Jego rzeźba potężnych rozmiarów zdobi przedsionek kościoła parafialnego pw. św. Piotra i Pawła w Medyce. Figura św. Maksymiliana Kolbe oraz figura Chrystusa na Krzyżu trafiła aż do Albanii. Wykonał też popiersia Jana Pawła II, kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Teresy z Kalkuty. Jest autorem własnej techniki płaskorzeźb i ikon. Płaskorzeźba Zdjęcie Chrystusa z krzyża znajduje się w Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Zadebiutował w konkursie IX Wojewódzkiego Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy w Rzeszowie, na którym otrzymał wyróżnienie za pracę Syn Boży i Duch Święty. Swoje prace wystawiał w: Przemyślu, Jarosławiu, Zakopanem, Brekowie (Węgry), Humennem (Słowacja) i Medyce.
W dziedzinie malarstwa otrzymał II nagrodę w VI Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej.
– Jego prace w naszym klubie osiedlowym wystawiono z okazji Dnia Kobiet. Otwarciu wystawy 5 marca towarzyszyła poezja Moniki Lach, Pawła Piętala, Alicji Zając, występ gitarzystki i kompozytorki muzyki do utworów przemyskich poetów Małgorzaty Stankiewicz, występ Jerzego Markowicza, przemyskiego barda. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciła Wioletta Pantuła oraz Teresa Kuczera i Jan Nowakowski, przemyski duet muzyczno-wokalny – wyliczyła szefowa klubu Alicja Chruścicka.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze