Reklama

Kobiety Zycha na płótnie

W Klubie Osiedlowym „Salezjańskie” do końca marca br. otwarta będzie wystawa malarstwa Władysława Zycha, przedstawiająca 24 abstrakcyjne wizerunki kobiet.

Władysław Zych jest mieszkańcem Medyki. Poza malarstwem pochłania go też poezja i rzeźba. Pisze wiersze o Janie Pawle II, o przyrodzie, miłości czy patriotyzmie. Wydał tomiki poezji Z porywu serca i uczuć czy … nie zakazane[paywall]. Jego rzeźba potężnych rozmiarów zdobi przedsionek kościoła parafialnego pw. św. Piotra i Pawła w Medyce. Figura św. Maksymiliana Kolbe oraz figura Chrystusa na Krzyżu trafiła aż do Albanii. Wykonał też popiersia Jana Pawła II, kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Teresy z Kalkuty. Jest autorem własnej techniki płaskorzeźb i ikon. Płaskorzeźba Zdjęcie Chrystusa z krzyża znajduje się w Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Zadebiutował w konkursie IX Wojewódzkiego Biennale Rzeźby Nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy w Rzeszowie, na którym otrzymał wyróżnienie za pracę Syn Boży i Duch Święty. Swoje prace wystawiał w: Przemyślu, Jarosławiu, Zakopanem, Brekowie (Węgry), Humennem (Słowacja) i Medyce.

W dziedzinie malarstwa otrzymał II nagrodę w VI Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej.

– Jego prace w naszym klubie osiedlowym wystawiono z okazji Dnia Kobiet. Otwarciu wystawy 5 marca towarzyszyła poezja Moniki Lach, Pawła Piętala, Alicji Zając, występ gitarzystki i kompozytorki muzyki do utworów przemyskich poetów Małgorzaty Stankiewicz, występ Jerzego Markowicza, przemyskiego barda. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciła Wioletta Pantuła oraz Teresa Kuczera i Jan Nowakowski, przemyski duet muzyczno-wokalny – wyliczyła szefowa klubu Alicja Chruścicka.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama