Jeszcze tylko do końca stycznia koła gospodyń mogą się rozliczać z zakupów poczynionych w ramach dotacji na rozwijanie działalności statutowej. Jak wyliczyła ARiMR, na ich konta trafiło z tego tytułu ponad 114 mln zł.
Otrzymane fundusze KGW mogły wydać do końca 2023 roku, przeznaczając je na: aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w swoich lokalnych środowiskach, ale też na rozwój przedsiębiorczości kobiet, działania na rzecz poprawy warunków ich życia i pracy na wsi czy propagowanie kultury ludowej.
Ze wszystkich wydatków koła muszą się rozliczyć do końca tego miesiąca, składając stosowne sprawozdania. Zegar tyka, dlatego trzeba się pośpieszyć. Jak podała ARIMR, do 8 stycznia z obowiązku rozliczenia wydatków wywiązało się ok. 2 tysięcy KGW.
W minionym roku 2023 nabór wniosków o wsparcie dla KGW prowadzony był od 3 kwietnia do 30 września. Przyjmowały je biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a wysokość pomocy uzależniona była od liczby członków danego koła. Na 8 tys. zł liczyć mogły te najmniej liczebne – do 30 członków. 9 tys. zł otrzymywały KGW liczące od 31 do 75 osób, a najwyższą kwotę wsparcia, wynoszącą 10 tys. zł, koła liczące powyżej 75 osób. Najwięcej funduszy, bo po ponad 16 mln zł, otrzymały w ub. r. gospodynie z Mazowsza i Wielkopolski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze