Reklama

Kolędy i pastorałki wybrzmiały po raz 29.! [ZDJĘCIA]

XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu przeszła do historii. Nim jednak emocje opadną, jako patron medialny wydarzenia uczcijmy godnie laureatów i wszystkich uczestników tego artystycznego święta.

Do festiwalu zgłosiło się aż 69 uczestników – zarówno solistów, jak i zespołów. 39 z nich zakwalifikowało się do wielkiego finału.

Prezentacje konkursowe oceniali niezwykli artyści: Gaba Janusz (Gabriela Janusz-Zięba) – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, pedagog, nauczyciel emisji głosu, Renata Johnson-Wojtowicz – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego dr. hab. Macieja Bartczaka oraz dr Dominik Lasota – kompozytor współczesnej muzyki klasycznej oraz filmowej, autor opracowań orkiestrowych i aranżacji chóralnych. Doktor sztuk muzycznych, adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent studiów z zakresu kompozycji oraz prowadzenia zespołów muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Reklama

To zacne grono miało twardy orzech do zgryzienia. Rywalizacja była bowiem zaciekła. Po wysłuchaniu 10 solistów w kategorii szkół podstawowych zdecydowano, że pierwsze miejsce należy się Natalii Kubiś-Mroszczyk, drugie Lenie Pawluk, a trzecie – ex aequo – Erykowi Chudzikowi i Szymonowi Chatale. W tej grupie wiekowej wyróżniono również Antoninę Piotrowską, Emilię Starzec oraz Kalinę Piłkę.

Jeśli chodzi o zespoły, w kategorii szkół podstawowych bezapelacyjnie wygrał Duet Julia i Emilia Turek. Wyróżnienia otrzymał Duecik „Plus” oraz „Klasyczni muzycy”. Równie zaciekła rywalizacja miała miejsce w kategorii szkół średnich. Na złoto w kategorii solistów zasłużyła Weronika Pieniążek, na srebro (ex aequo) Aleksandra Skrzypczuk i Elena Jakubiec, a na brąz Ewelina Hanula. Wyróżnienia powędrowały do: Wojciecha Malinowskiego, Karoliny Polak, Marceliny Bujak i Zuzanny Trelki.

Reklama

Pierwszego i trzeciego miejsca w kategorii zespoły, w grupie wiekowej szkoły średnie, tym razem nie przyznano. Laureatem drugiego miejsca został duet „Sisters” Klara i Matylda Smoła. Wyróżniono też zespół wokalny AXA oraz zespół wokalny NSF. Po wysłuchaniu 3 solistów w kategorii dorośli również nie przyznano pierwszego miejsca. Na drugim uplasowała się Dominika Pruchnicka, a na trzecim (ex aequo) Michał Podgórski i Maja Rębisz.

W ostatniej kategorii pierwsze miejsce również pozostało nieobsadzone. Srebrem natomiast może się pochwalić duet „Mamiga” Karolina i Iga Piotrowskie, a brązem Zespół Artystyczny Forte z Rzeszowa.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama