XXIX edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu przeszła do historii. Nim jednak emocje opadną, jako patron medialny wydarzenia uczcijmy godnie laureatów i wszystkich uczestników tego artystycznego święta.
Do festiwalu zgłosiło się aż 69 uczestników – zarówno solistów, jak i zespołów. 39 z nich zakwalifikowało się do wielkiego finału.
Prezentacje konkursowe oceniali niezwykli artyści: Gaba Janusz (Gabriela Janusz-Zięba) – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, pedagog, nauczyciel emisji głosu, Renata Johnson-Wojtowicz – absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego dr. hab. Macieja Bartczaka oraz dr Dominik Lasota – kompozytor współczesnej muzyki klasycznej oraz filmowej, autor opracowań orkiestrowych i aranżacji chóralnych. Doktor sztuk muzycznych, adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Absolwent studiów z zakresu kompozycji oraz prowadzenia zespołów muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
To zacne grono miało twardy orzech do zgryzienia. Rywalizacja była bowiem zaciekła. Po wysłuchaniu 10 solistów w kategorii szkół podstawowych zdecydowano, że pierwsze miejsce należy się Natalii Kubiś-Mroszczyk, drugie Lenie Pawluk, a trzecie – ex aequo – Erykowi Chudzikowi i Szymonowi Chatale. W tej grupie wiekowej wyróżniono również Antoninę Piotrowską, Emilię Starzec oraz Kalinę Piłkę.
Jeśli chodzi o zespoły, w kategorii szkół podstawowych bezapelacyjnie wygrał Duet Julia i Emilia Turek. Wyróżnienia otrzymał Duecik „Plus” oraz „Klasyczni muzycy”. Równie zaciekła rywalizacja miała miejsce w kategorii szkół średnich. Na złoto w kategorii solistów zasłużyła Weronika Pieniążek, na srebro (ex aequo) Aleksandra Skrzypczuk i Elena Jakubiec, a na brąz Ewelina Hanula. Wyróżnienia powędrowały do: Wojciecha Malinowskiego, Karoliny Polak, Marceliny Bujak i Zuzanny Trelki.
Pierwszego i trzeciego miejsca w kategorii zespoły, w grupie wiekowej szkoły średnie, tym razem nie przyznano. Laureatem drugiego miejsca został duet „Sisters” Klara i Matylda Smoła. Wyróżniono też zespół wokalny AXA oraz zespół wokalny NSF. Po wysłuchaniu 3 solistów w kategorii dorośli również nie przyznano pierwszego miejsca. Na drugim uplasowała się Dominika Pruchnicka, a na trzecim (ex aequo) Michał Podgórski i Maja Rębisz.
W ostatniej kategorii pierwsze miejsce również pozostało nieobsadzone. Srebrem natomiast może się pochwalić duet „Mamiga” Karolina i Iga Piotrowskie, a brązem Zespół Artystyczny Forte z Rzeszowa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze