Reklama

Kolejna karetka dla szpitala na Monte Cassino

Wojewódzki Szpital im. św. o. Pio w Przemyślu w krótkim czasie zyskał kolejną, nową karetkę. Po niedawnym takim samym darze przekazanym przez WOŚP, tym razem w pełni wyposażony pojazd o wartości 461 tys. zł podarowało placówce szefostwo wraz z pracownikami firmy Festool Polska sp. z o.o.

Spółka Festool specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości narzędzi elektrycznych i pneumatycznych. Jej główna siedziba znajduje się w niemieckim mieście Wendlingen.

W Polsce firma rozpoczęła działalność w 1992 r., pod nazwą Festo. Aktualnie zatrudnia ok. 40 osób, a sieć dystrybutorów wynosi ok. 300.

– To, co państwo zrobiliście, wykracza poza granice człowieczeństwa. Jesteście bohaterami współczesnych czasów – powiedziała podczas miłej uroczystości przekazania karetki, chwaląc Przemyśl, jego mieszkańców i tutejszy szpital, Monika Witowska, członek zarządu i dyrektor finansowy Festool Polska.

Ogromne wrażenie na darczyńcach wywarła[paywall] skala bezinteresownej i niezwykle sprawnej pomocy udzielanej uchodźcom. To zainspirowało ich do przekazania sprzętu do grodu nad Sanem.

Oficjalne przekazanie karetki odbyło się 19 maja br. przed głównym wejściem do szpitala na Monte Cassino. W wydarzeniu wzięli udział: dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio w Przemyślu Barbara Stawarz, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun oraz członkowie zarządu Festool Polska: Monika Witowska i Michał Walczak.

Reklama

– Bardzo się cieszymy, że karetka trafia właśnie tutaj, gdzie są ludzie, którzy nie pomagają z przymusu, ale z dobrego serca. Widząc to zaangażowanie i pasję, wiemy, że karetka trafia w dobre ręce – dodał M. Walczak.

Szpital na Monte Cassino to dobry adres

Zakupiony przez spółkę ambulans ratunkowy WAS Polska to nowoczesny pojazd do transportu medycznego, zbudowany w oparciu o samochód Volkswagen Crafter Typ C.

Wartość pojazdu wraz z wyposażeniem to ponad 461 tys. zł. Sfinansowany został z pieniędzy spółki-matki oraz wpłat ponad 3 tys. pracowników z całego świata. Karetka będzie oczywiście służyć nie tylko do transportu medycznego uchodźców, ale wszystkich pacjentów.

Reklama

– W krótkim odstępie czasu mamy kolejny wielki powód do radości. Nowa karetka jest ogromną pomocą dla szpitala, którego tabor jest już mocno wysłużony. Dzięki nowemu pojazdowi pacjenci będą transportowani w o wiele lepszych warunkach. Na pewno bardzo nam się przyda – powiedziała dyrektor placówki B. Stawarz.

Dar od spółki Festool pewnie nie trafiłby do szpitala, gdyby nie władze Przemyśla. To właśnie prezydent Wojciech Bakun wskazał tę placówkę jako właściwego adresata pomocy.

– W udzielaniu pomocy uchodźcom szpital odgrywał i odgrywa kluczową rolę i w pewnych momentach był bardzo obciążony pracą. Teraz uchodźców jest już mniej, ale ciągle trafiają do Przemyśla i pomoc medyczna jest potrzebna, a tym samym różnego rodzaju sprzęt – stwierdził W. Bakun.

– To druga nowa karetka, którą zyskaliśmy w tym roku. 1 kwietnia otrzymaliśmy ambulans z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie z tą, otrzymaną dzisiaj, szpital posiada 10 pojazdów sanitarnych, z czego w przypadku trzech zapadła już decyzja o wycofaniu z użycia ze względu na wysokie zużycie eksploatacyjne wynoszące powyżej 70 procent. Koszty ewentualnych napraw są ekonomicznie nieuzasadnione, gdyż ich wysokość przekroczyłaby wartość samochodu. Będziemy zatem mieć siedem karetek w eksploatacji – podsumował rzecznik prasowy, kierownik Działu Organizacji, Umów i Promocji Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Paweł Bugira.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama