Reklama

Kolejna pielęgniarka zarażona. Personel opuści dzisiaj oddział zakaźny [AKTUALIZACJA]

25/04/2020 14:03

Badania potwierdziły koronawirusa u kolejnej pielęgniarki z oddziału zakaźnego w Przemyślu. Informację tę uzyskaliśmy z nieoficjalnego, ale wiarygodnego źródła w szpitalu. Dzisiaj też wszyscy pracownicy opuszczą ten oddział.

Pierwszy przypadek Covid-19 wśród personelu wykryto w czwartek. Pielęgniarka miała się zarazić jednak nie na oddziale, ale poza nim. W piątek natomiast test wyszedł pozytywnie u lekarki, a dzisiaj u kolejnej pielęgniarki. 

Na początku na oddziale pozostali wszyscy pacjenci oraz personel, który był na dyżurze z „pielęgniarką zero”. Wczoraj pacjenci zostali przewiezieni do szpitala w Jarosławiu.

Dzisiaj natomiast cały personel, który pozostawał w kwarantannie na oddziale, zostanie rozwieziony do innych miejsc przygotowanych na izolację dla medyków. Oddział natomiast będzie całkowicie zamknięty, a w przyszłym tygodniu przeprowadzona zostanie dezynfekcja całego budynku.



Reklama

AKTUALIZACJA

O 17.30 Sanepid podał informację o  zarażonej kobiecie w sile wieku z powiatu przemyskiego, która przebywa w izolacji. 
Oprócz niej potwierdzono dzisiaj 22 nowe przypadki. To:

13 osób z powiatu tarnobrzeskiego (dwie młode kobiety; dwie kobiety w sile wieku, dwóch mężczyzn w sile wieku, trzy starsze kobiety oraz czterech starszych mężczyzn) 6 kobiet z m. Tarnobrzeg ( 2 starsze hospitalizowane oraz 4 w sile wieku w izolacji) 2 kobiety w sile wieku z powiatu kolbuszowskiego (izolacja) starszy mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja)

Łącznie liczba zakażonych na Podkarpaciu wzrosła do 311.


Dzisiaj wyzdrowiał mężczyzna w sile wieku z Rzeszowa.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    pytająca - niezalogowany 2020-04-25 15:07:44

    Skoro szpital w Łańcucie został przekształcony w jednoimienny, przyjmujący pacjentów chorych na COVID-19, to dlaczego są oni kierowani do szpitala w Jarosławiu? 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    45 - niezalogowany 2020-04-25 15:15:13

    Bo to nie są chorzy na COVID-19, tylko inne choroby zakaźne

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kasia - niezalogowany 2020-04-25 15:15:35

    Ponieważ pacjenci nie mają potwierdzenia covid, tylko inne choroby zakaźne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama