Reklama

Kolejne bardzo drogie zdjęcie. Turyści ignorują tablice ostrzegawcze

04/08/2019 14:12

Końcem lipca funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie zatrzymali dwójkę Holendrów, którzy nielegalnie przeszli granicę z Polski na Ukrainę.

Okazało się, że dwoje Holendrów, 52-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna podróżowało szlakiem rowerowym Green Velo na Podkarpaciu. W gminie Lubaczów szlak ten wiedzie drogą asfaltową bezpośrednio wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej.

Na tym odcinku Holendrzy zostawili rowery po polskiej stronie, a sami udali się pieszo na Ukrainę. Jak potem wyjaśnili funkcjonariuszom Straży Granicznej, widzieli tablice ostrzegawcze i mieli świadomość przekroczenia granicy państwa, ale pokusa zrobienia zdjęć na Ukrainie była silniejsza. Fotografie okazały się bardzo kosztowne, bowiem za popełnione wykroczenie otrzymali mandaty karne w kwocie po 500 zł każde z nich.

Na odcinku granicy ochranianym przez placówkę SG w Lubaczowie jest to już dziesiąte tego typu zdarzenie.

***

Przypominamy, że niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł (art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń), bądź karą pozbawienia wolności do lat 3 w przypadku przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami (art. 264 §2 kk).

Reklama


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Pana - niezalogowany 2019-08-05 21:24:35

    A jak moje ziomki z osiedla przeszli to ich Odrazu po zamykali a Holendrom to mandacik spoko.... 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama