Końcem lipca funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Lubaczowie zatrzymali dwójkę Holendrów, którzy nielegalnie przeszli granicę z Polski na Ukrainę.
Okazało się, że dwoje Holendrów, 52-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna podróżowało szlakiem rowerowym Green Velo na Podkarpaciu. W gminie Lubaczów szlak ten wiedzie drogą asfaltową bezpośrednio wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej.
Na tym odcinku Holendrzy zostawili rowery po polskiej stronie, a sami udali się pieszo na Ukrainę. Jak potem wyjaśnili funkcjonariuszom Straży Granicznej, widzieli tablice ostrzegawcze i mieli świadomość przekroczenia granicy państwa, ale pokusa zrobienia zdjęć na Ukrainie była silniejsza. Fotografie okazały się bardzo kosztowne, bowiem za popełnione wykroczenie otrzymali mandaty karne w kwocie po 500 zł każde z nich.
Na odcinku granicy ochranianym przez placówkę SG w Lubaczowie jest to już dziesiąte tego typu zdarzenie.
***
Przypominamy, że niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł (art. 49a § 1 i 2, art. 54 kodeksu wykroczeń), bądź karą pozbawienia wolności do lat 3 w przypadku przekroczenia granicy przy użyciu przemocy, groźby podstępu lub we współdziałaniu z innymi osobami (art. 264 §2 kk).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A jak moje ziomki z osiedla przeszli to ich Odrazu po zamykali a Holendrom to mandacik spoko....
A jak moje ziomki z osiedla przeszli to ich Odrazu po zamykali a Holendrom to mandacik spoko....