Miejski Dom Kultury w Lubaczowie działa, – choć co prawda pod inną niż ówczesna nazwą – od 1961 roku. Od tego czasu zrzesza mieszkańców Lubaczowa i okolicznych miejscowości, zapewniając im miejsce do rozwoju swoich talentów.
Pierwszą modernizację przeszedł w połowie lat 70. ubiegłego wieku, kolejną w 2002 roku, następną cztery lata później.
Dwa lata temu został ponownie udostępniony po wyjątkowo dużej rozbudowie[paywall]
Prawie 6-milionowa modernizacja zarówno powiększyła MDK, jak też unowocześniła.
Teraz instytucja otrzymała dofinansowanie w kwocie 160 tys. zł na realizację zadania „Rozwój infrastruktury na potrzeby edukacji kulturalnej”.
Sprawi ono, że placówka im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego jeszcze lepiej będzie się prezentować, a tym samym jeszcze bardziej będzie służyła rozkwitowi zdolności mieszkańców lubaczowskiej ziemi.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze