Reklama

Kolejne podejście do sprawy byłego marszałka

22/02/2017 11:00

Nie w Przemyślu, nie w Rzeszowie, a w Jarosławiu ma toczyć się proces Mirosława K., byłego marszałka województwa podkarpackiego. Wraz z nim na ławie oskarżonych kilka innych osób.

Proces Mirosława K. miał ruszyć 22 kwietnia ubiegło roku w Sądzie Okręgowego w Przemyślu. Nie rozpoczął się jednak. Miejscowa Temida uznała, że jest niewłaściwa rzeczowo do rozpoznania sprawy, a właściwym do prowadzenia postępowania jest rzeszowski Sąd Rejonowy. Postanowienie przemyskiego sądu nie zostało zaskarżone i stało się prawomocne. W ub. tygodniu Sąd Okręgowy w Rzeszowie działając[paywall] na wniosek Sądu Rejonowego w tym mieście zadecydował o przeniesieniu sprawy byłego marszałka do Sądu Rejonowego w Jarosławiu, gdzie – jak uzasadniono – mieszka część oskarżonych i świadków.

Mirosławowi K. postawiono łącznie 16 zarzutów. Większość z nich dotyczy przestępstw urzędniczych, czyli płatnej protekcji oraz korupcji, jeden gwałtu i molestowania seksualnego. Były marszałek województwa podkarpackiego i były działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego od początku nie przyznaje się do winy i kwestionuje zasadność oskarżeń. Żmudne, trwającej ponad 2 lata śledztwo prowadziła Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w kwietniu 2013 roku. Decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu, który opuścił po wpłaceniu poręczenia majątkowego. Otrzymał zakaz opuszczania kraju i dozór policji.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gościu - niezalogowany 2017-02-22 12:03:14

    Super! sami swoi... :))) 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2017-02-22 14:18:03

    I zero :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama