Krosno, Lesko i Jasło to kolejne miejsca na sportowej mapie Podkarpacia, gdzie młodzi karatecy z naszego regionu odnieśli sukcesy.
W Ogólnopolskim Turnieju Karate Glass Cup w Krośnie, zorganizowanym przez Klub Sportowy „Budo” Krosno, który prowadzi sensei Krzysztof Jakubowicz, wzięło udział 270 zawodników i zawodniczek z 24 klubów z całego kraju. Rywalizacja toczyła się w konkurencjach kata i kumite, w odpowiednich kategoriach wiekowych i wagowych. W krośnieńskim turnieju Przemyski Klub Karate Kyokushin reprezentowało siedmioro zawodników: Aleksandra Sawicka, Amelia Siara, Dagmara Kuć, Irena Skyba, Milena Sawicka. Natan Pawłoś i Samir Azizow. Trójka z nich stanęła na podium zawodów. Brązowe medale zdobyli: A. Siara w kumite dziewcząt (U-16; 50 kg), I. Skyba w kumite dziewcząt (U-10; powyżej 30 kg) oraz S. Azizow w kumite chłopców (U-14; powyżej 60 kg).

Sekcja karate w Birczy rośnie w siłę. Fot. zbiory własne
Nie minął jeszcze rok od założenia Klubu Karate Kyokushin Bircza, a już jego zawodnicy, podopieczni Radosława Bakalusa, z dumą reprezentują gminę, będąc konkurencją dla bardziej doświadczonych drużyn z całej Polski! Tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy wywalczyli aż 28 medali: 8 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych.
Pierwszy turniej, w jakim wzięli udział, to turniej o puchar burmistrza Leska. Zawodnicy z birczańskiej sekcji przywieźli do domu aż 19 medali: 4 złote, 6 srebrnych, 9 brązowych. Ostatnim natomiast występem był udział w Turnieju Karate Kyokushin „Pierwszy Start” w Jaśle, skierowanym do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 13 lat. Najmłodsi z KKK Bircza zdobyli tam 7 medali: 4 złote i 3 srebrne.
Za wszystkimi sukcesami stoi nie tylko ciężka praca i regularne treningi, ale również inspirujący i doświadczony instruktor. Klub z powodzeniem prowadzi wspomniany sensei R. Bakalus, który z pasją rozwija potencjał młodych karateków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze