Reklama

Kolejne szkolenie czołgistów przed Łotwą

Od 5 do 16 września br., w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie trwa szkolenie kolejnej grupy żołnierzy 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy, przygotowujących się do wyjazdu w ramach XII zmiany PKW Łotwa.

– Podczas tego szkolenia nasi żołnierze doskonalą umiejętności z zakresu taktyki, prowadzenia celnego ognia z czołgów, broni osobistej oraz bytowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Podsumowaniem obecnego szkolenia poligonowego będzie[paywall] przeprowadzenie certyfikacji ćwiczących pododdziałów na szczeblu plutonów. Certyfikacja pozwoli ocenić zgranie żołnierzy tych pododdziałów, a jednocześnie da przepustkę do kontynuacji przygotowań kontyngentu – wyjaśnił dowódca 1 bcz w Żurawicy ppłk Rafał Kluz.

Rotacja XII zmiany PKW planowana jest na styczeń 2023 r. Dowódcą kontyngentu będzie mjr Mateusz Tomaszewski.

Żurawickich czołgistów czeka jeszcze kilka miesięcy intensywnego szkolenia w koszarach i na poligonach, które pozwolą certyfikować polską część batalionowej grupy bojowej.

Dodajmy tylko, że w Łotwie przebywa już pierwsza grupa czołgistów z Żurawicy.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama