Reklama

Kolejny bielik u Fedaczyńskich

Do przemyskiego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, prowadzonego przez lekarzy weterynarii Andrzeja i Radosława Fedaczyńskich trafił kolejny bielik. Tym razem spod Nowej Dęby.

Będącego w bardzo kiepskiej kondycji bielika zauważyli pracownicy Gospodarstwa Rybackiego Grądy w gminie Nowa Dęba. Poinformowali o tym Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie, którego przedstawiciele przybyli po osłabionego ptaka i przetransportowali oczywiście do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.
– To młody osobnik. Jego słaba kondycja spowodowana jest zatruciem organizmu, którego skutkiem jest uszkodzona wątroba. Musiał bardzo długo pobierać zatruty pokarm – wyjaśnił lek. wet. R. Fedaczyński. Na razie nie wiadomo, kiedy bielik wróci do zdrowia. Rokowania nie są za najlepsze. Obecnie leczone są nerki zwierzęcia, podawana jest kroplówka. Z całą pewnością czeka go długa rehabilitacja.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    onaLUBIptaszki - niezalogowany 2015-02-10 15:36:15

    ale super ptaszek<3

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    jełopsterszy - niezalogowany 2016-04-08 11:13:44

    czy bielik ma nerki?-wątpię.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama