Do przemyskiego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, prowadzonego przez lekarzy weterynarii Andrzeja i Radosława Fedaczyńskich trafił kolejny bielik. Tym razem spod Nowej Dęby.
Będącego w bardzo kiepskiej kondycji bielika zauważyli pracownicy Gospodarstwa Rybackiego Grądy w gminie Nowa Dęba. Poinformowali o tym Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Rzeszowie, którego przedstawiciele przybyli po osłabionego ptaka i przetransportowali oczywiście do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.
– To młody osobnik. Jego słaba kondycja spowodowana jest zatruciem organizmu, którego skutkiem jest uszkodzona wątroba. Musiał bardzo długo pobierać zatruty pokarm – wyjaśnił lek. wet. R. Fedaczyński. Na razie nie wiadomo, kiedy bielik wróci do zdrowia. Rokowania nie są za najlepsze. Obecnie leczone są nerki zwierzęcia, podawana jest kroplówka. Z całą pewnością czeka go długa rehabilitacja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
ale super ptaszek<3
czy bielik ma nerki?-wątpię.