Niedawne posiedzenie Zarządu Województwa Podkarpackiego przyniosło dobre wieści dla podkarpackiej służby zdrowia, w tym dla szpitala w Przemyślu.
Niedawno informowaliśmy na naszych łamach o kolejnym wsparciu finansowym dla Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio w Przemyślu, będącego pod skrzydłami Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Placówka decyzją jednostki otrzymała 650 tys. zł na zakup nowoczesnego zestawu laparoskopowego, który podniesie jakość usług świadczonych w zakresie chirurgii onkologicznej. Wkład własny szpitala w to zadanie to 180 tys. zł. Okazuje się jednak, że to nie koniec pozytywnych wiadomości w kwestii finansów. Podczas ostatniego posiedzenia Zarządu Województwa Podkarpackiego wyrażono natomiast zgodę na zakup kolejnego nowoczesnego sprzętu medycznego dla placówki przy Monte Cassino. Za sprawą zielonego światła, jakie dali członkowie zarządu, do szpitala trafią m.in. aparaty EKG, urządzenia do podtrzymywania funkcji oddechowych oraz specjalistyczne wyposażenie ochronne wspierające codzienną pracę zespołów medycznych.
Zastrzyk gotówki popłynie też do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. To pieniądze na nowe ambulanse oraz zaawansowany sprzęt ratujący życie – w tym defibrylatory i urządzenia do kompresji klatki piersiowej. Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, łączna wartość planowanych zakupów w przypadku obu jednostek przekroczy 1 mln zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze