Reklama

Kolorowa moda i osobliwe fryzury, czyli uczniowie i nauczyciele na szkolnym wybiegu

Wyjątkowy klimat lat 50.,60. i 70. oddali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Usługowo- Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, współpracujący przy tworzeniu jedynego w swoim rodzaju pokazu, którego mottem przewodnim były trendy i stylizacje obowiązujące w tamtych czasach w modzie i fryzjerstwie.

– Moda lat 50. odzwierciedlała radość, optymizm i kobiecość. Na pokazie można było zobaczyć zarówno obcisłe, ołówkowe sukienki, jak i kolorowe kreacje o kroju bombki. Również fryzury zaprezentowane przez szkolne modelki odzwierciedlały ówczesne trendy: od krótkich włosów po długie, uczesane w kok lub ozdobione falami. Lata 60. i 70. w modzie charakteryzowały się bogactwem kolorów i łączeniem materiałów o różnych wzorach. Nasze modelki zaprezentowały więc swobodne, barwne stroje zdobione motywami etnicznymi. Do tego długie włosy ozdobione kwiatami, wyraziste makijaże... – podsumowuje przedsięwzięcie nauczycielka wychowania fizycznego Magdalena Skafiriak. Zwieńczeniem imprezy były metamorfozy wybranych uczniów, przygotowane przez Koło Fryzjerskie działające w szkole, a przebieg pokazu uwiecznili uczniowie klasy o profilu fototechnik. 


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości