Wyjątkowy klimat lat 50.,60. i 70. oddali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Usługowo- Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, współpracujący przy tworzeniu jedynego w swoim rodzaju pokazu, którego mottem przewodnim były trendy i stylizacje obowiązujące w tamtych czasach w modzie i fryzjerstwie.
– Moda lat 50. odzwierciedlała radość, optymizm i kobiecość. Na pokazie można było zobaczyć zarówno obcisłe, ołówkowe sukienki, jak i kolorowe kreacje o kroju bombki. Również fryzury zaprezentowane przez szkolne modelki odzwierciedlały ówczesne trendy: od krótkich włosów po długie, uczesane w kok lub ozdobione falami. Lata 60. i 70. w modzie charakteryzowały się bogactwem kolorów i łączeniem materiałów o różnych wzorach. Nasze modelki zaprezentowały więc swobodne, barwne stroje zdobione motywami etnicznymi. Do tego długie włosy ozdobione kwiatami, wyraziste makijaże... – podsumowuje przedsięwzięcie nauczycielka wychowania fizycznego Magdalena Skafiriak. Zwieńczeniem imprezy były metamorfozy wybranych uczniów, przygotowane przez Koło Fryzjerskie działające w szkole, a przebieg pokazu uwiecznili uczniowie klasy o profilu fototechnik.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze