Impreza odbyła się 20 maja w sali widowiskowej Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.
Organizatorem przeglądu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu. – Celem tego przedsięwzięcia, przy którym pracowaliśmy od wielu miesięcy, była prezentacja twórczości naszych wychowanków i uczniów z niepełnosprawnością intelektualną – mówi Andrzej Berestecki, dyrektor ośrodka. W tym roku[paywall] w przeglądzie udział wzięły: oddziały przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły specjalnej przysposabiającej do zawodu oraz nasi absolwenci z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Start”, działających przy Spółdzielni Inwalidów, z warsztatów w Korytnikach i zlokalizowanych przy ulicy Sobótki – wylicza dyrektor. Nad scenariuszem i aranżacją przeglądu, podobnie jak w latach ubiegłych, pracowały: Sylwia Gardian, Beata Korba oraz Agata Kaszuba z SOSW nr 1. Patrząc na aktorów występujących w przepięknych kostiumach i blasku reflektorów na prawdziwej scenie, niełatwo było ukryć wzruszenie. Trudno się też dziwić, że kolejnym występom towarzyszyły ogromne emocje, zarówno aktorów, jak i ich rodziców i opiekunów.

fot.Jacek Szwic
Przedszkolaki podczas bajkowego przedstawienia zapraszały wszystkich do wspólnej zabawy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze