Reklama

Kolorowo, wesoło i wszyscy razem – XI Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

24/05/2015 12:54

Impreza odbyła się 20 maja w sali widowiskowej Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.

Organizatorem przeglądu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Marii Grzegorzewskiej w Przemyślu. – Celem tego przedsięwzięcia, przy którym pracowaliśmy od wielu miesięcy, była prezentacja twórczości naszych wychowanków i uczniów z niepełnosprawnością intelektualną – mówi Andrzej Berestecki, dyrektor ośrodka. W tym roku[paywall] w przeglądzie udział wzięły: oddziały przedszkolne, uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, zasadniczej szkoły zawodowej i szkoły specjalnej przysposabiającej do zawodu oraz nasi absolwenci z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Start”, działających przy Spółdzielni Inwalidów, z warsztatów w Korytnikach i zlokalizowanych przy ulicy Sobótki – wylicza dyrektor. Nad scenariuszem i aranżacją przeglądu, podobnie jak w latach ubiegłych, pracowały: Sylwia Gardian, Beata Korba oraz Agata Kaszuba z SOSW nr 1. Patrząc na aktorów występujących w przepięknych kostiumach i blasku reflektorów na prawdziwej scenie, niełatwo było ukryć wzruszenie. Trudno się też dziwić, że kolejnym występom towarzyszyły ogromne emocje, zarówno aktorów, jak i ich rodziców i opiekunów. 


fot.Jacek Szwic
Przedszkolaki podczas bajkowego przedstawienia zapraszały wszystkich do wspólnej zabawy.


JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama