Reklama

Kolorowy jarmark u benedyktynek

19/09/2015 17:22

Stragany uginające się pod ciężarem regionalnych potraw, własnoręcznie wykonanych wyrobów i rzemiosła artystycznego. Gospodynie zachęcające do degustacji, turniej rycerski, występy zespołów ludowych, a dla najmłodszych miasteczko oraz zabawy i konkursy. Wszystko to działo się w ramach V Jarmarku Benedyktyńskiego, trwającego na terenie opactwa od 11 - 13 września.

Na jarmarku można było zasmakować węgierskich potraw oraz spotkać wystawców z Węgier, a także zobaczyć znajdujące się w opactwie ekspozycje i dokładniej poznać to ciekawe miejsce. Atrakcją dla uczestników był VII Turniej Rycerski Ziemi Jarosławskiej oraz IV Półmaraton z Chłopic do Jarosławia. Na scenie wystąpiło wielu artystów i zespołów, min. grupy regionalne z[paywall] Tuczemp, Szówska, Wierzbnej i Jawornika Polskiego.

Dla dzieci zorganizowano kolorowe miasteczko oraz świetlicę przy jarosławskiej kolegiacie. W niedzielę, 13 września, podczas V Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej wystawcy z Węgier prezentowali swoje oryginalne wyroby. Pod pomnikiem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Kopijnikiem oraz tablicą upamiętniającą pobyt  księcia Franciszka II Rakoczego w Jarosławiu zostały złożone wiązanki kwiatów. Odbyła się msza św. w intencji przyjaźni polsko-węgierskiej, po której odsłonięto płaskorzeźbę księcia Franciszka.

Na zakończenie wystąpiła Lwowska Kapela Podwórkowa „Tajoj” i odbył się pokaz FireShow w wykonaniu rycerza Reinera.

Organizatorami wydarzenia byli: Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Sł. Bożej Anny Jenke w Jarosławiu i burmistrz Jarosławia.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama