Kolping FRAC Jarosław przegrał dzisiejszego (28 marca br.) popołudnia po raz drugi z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki w półfinale Polskiej Superligi Tenisa Stołowego. Zespół spod Warszawy awansował do wielkiego finału Drużynowych Mistrzostw Polski, jarosławianie zakończyli rozgrywki z brązowym medalem.
Pierwszy mecz rozegrany w Jarosławiu grodziszczanie wygrali 3:1 i niewiele wskazywało na to, aby jarosławianie byli w stanie odwrócić losy rywalizacji. Nie dlatego, że prezentują się wyjątkowo poniżej swoich możliwości, a dlatego, że po prostu są słabszą ekipą od Dartom Bogorii. Trener Kolpinga FRAC Kamil Dziukiewicz zdecydował, że lider zespołu Wang Zeng Yi zagra dzisiaj jeden mecz, wystawiając go na pozycji nr 3. I to właśnie „Wandż” zdobył jedyny punkt w Grodzisku Mazowieckim. Najwięcej emocji wywołała partia pierwsza pojedynku, w której Koreańczyk Oh Sang Eun zmierzył się z Białorusinem Jewgienijem Szczetininem. Popularny „Żenia”, dla którego było to pożegnalny mecz w barwach Kolpinga FRAC po raz kolejny napsuł sporo krwi ofensywnie grającemu Azjacie. Przegrał po pięciosetowym spotkaniu, a niezwykle dramatyczny był właśnie ostatni set, wygrany przez zawodnika gospodarzy do… 19! W dwóch pozostałych pojedynkach zagrał Witalij Niechwiedowicz, ale nie miał żadnych szans w meczach z Danielem Górakiem i Oh Sang Eunem.
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Kolping FRAC Jarosław 3:1
1:0: Oh Sang Eun – Jewgienij Szczetinin 3:2 (11:5, 12:14, 11:5, 9:11, 21:19)
2:0: Daniel Górak – Witalij Niechwiedowicz 3:0 (11:4, 11:6, 11:7)
2:1: Paweł Fertikowski – Wang Zeng Yi 1:3 (12:10, 10:12, 9:11, 10:12)
3:1: Oh Sang Eun – Witalij Niechwiedowicz 3:0 (11:6, 11:8, 11:9)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
I oby tak dalej