Reklama

Kompleks basenów w Przemyślu „wychodzi” z ziemi [ZDJĘCIA]

Fundamenty już są! Jeszcze w tym roku zakończone zostaną główne prace na poziomie „-1” i rozpoczęte na poziomie „0”. Tam, gdzie będzie wejście główne. Trwająca od kilku miesięcy budowa kompleksu basenów przy ul. Sanockiej w Przemyślu idzie zgodnie z planem.

Wykonawcą kompleksu basenów sportowo-rekreacyjnych jest krakowska spółka „Texom”. Obiekt powstaje przy ul. Sanockiej, w miejscu, gdzie przez lata funkcjonowało lodowisko. Docelowo będzie się składać się z hali basenowej, w której przewidziano: pełnowymiarową nieckę basenu pływackiego na 10 torów pływackich wg standardu FINA, basen do nauki pływania i aqua aerobiku z regulacją głębokości poprzez dno ruchome oraz basen rekreacyjny z atrakcjami (m.in.: masażami podwodnymi ściennymi i podłogowymi, kaskadami wodnymi szerokimi i wąskimi, ślizgawkami prostokątnymi krótkimi, „rwącą rzeką”, leżankami, grzybkiem – kurtyną wodną, brodzikiem dla dzieci, dwiema zjeżdżalniami).

Reklama

Dodatkowo inwestycja, której łączny koszt wyniesie ok. 80 mln zł, przewiduje budowę basenów zewnętrznych, w tym m.in.: brodzika dla dzieci o głębokości 40 cm, dwóch basenów rekreacyjnych wyposażonych w atrakcje wodne (masaże podwodne, kaskada, gejzery, dwie zjeżdżalnie rurowe), terenu do leżakowania oraz plaży utwardzonej z miejscami na leżaki[paywall].


Mury się pną...

Na pierwszy ogień poszła oczywiście rozbiórka budynku i płyty lodowiska. Potem – według informacji przekazanych przez Leszka Strojnego z Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych UM Przemyśl – wykonawca stworzył parking wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem, wykonał płytę fundamentową części podpiwniczonej na poziomie „-1” słupy. Basen „wyszedł” z ziemi. Obecnie trwa deskowanie i zbrojenie podciągów i stropów nad poziomem „-1” oraz izolacja termiczna i przeciwwilgociowa ścian fundamentowych.

Reklama

Niebawem, jeszcze w br., zakończy się palowanie pod poziom „0” i rozpoczną się prace konstrukcyjne części niepodpiwniczonej.

Finał prac przewidziany jest na 2026 r. Być może – znając solidność krakowskiej firmy – do oddania obiektu dojdzie jednak wcześniej.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/09/2024 08:58
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama