Fundamenty już są! Jeszcze w tym roku zakończone zostaną główne prace na poziomie „-1” i rozpoczęte na poziomie „0”. Tam, gdzie będzie wejście główne. Trwająca od kilku miesięcy budowa kompleksu basenów przy ul. Sanockiej w Przemyślu idzie zgodnie z planem.
Wykonawcą kompleksu basenów sportowo-rekreacyjnych jest krakowska spółka „Texom”. Obiekt powstaje przy ul. Sanockiej, w miejscu, gdzie przez lata funkcjonowało lodowisko. Docelowo będzie się składać się z hali basenowej, w której przewidziano: pełnowymiarową nieckę basenu pływackiego na 10 torów pływackich wg standardu FINA, basen do nauki pływania i aqua aerobiku z regulacją głębokości poprzez dno ruchome oraz basen rekreacyjny z atrakcjami (m.in.: masażami podwodnymi ściennymi i podłogowymi, kaskadami wodnymi szerokimi i wąskimi, ślizgawkami prostokątnymi krótkimi, „rwącą rzeką”, leżankami, grzybkiem – kurtyną wodną, brodzikiem dla dzieci, dwiema zjeżdżalniami).
Dodatkowo inwestycja, której łączny koszt wyniesie ok. 80 mln zł, przewiduje budowę basenów zewnętrznych, w tym m.in.: brodzika dla dzieci o głębokości 40 cm, dwóch basenów rekreacyjnych wyposażonych w atrakcje wodne (masaże podwodne, kaskada, gejzery, dwie zjeżdżalnie rurowe), terenu do leżakowania oraz plaży utwardzonej z miejscami na leżaki[paywall].
Na pierwszy ogień poszła oczywiście rozbiórka budynku i płyty lodowiska. Potem – według informacji przekazanych przez Leszka Strojnego z Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych UM Przemyśl – wykonawca stworzył parking wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem, wykonał płytę fundamentową części podpiwniczonej na poziomie „-1” słupy. Basen „wyszedł” z ziemi. Obecnie trwa deskowanie i zbrojenie podciągów i stropów nad poziomem „-1” oraz izolacja termiczna i przeciwwilgociowa ścian fundamentowych.
Niebawem, jeszcze w br., zakończy się palowanie pod poziom „0” i rozpoczną się prace konstrukcyjne części niepodpiwniczonej.
Finał prac przewidziany jest na 2026 r. Być może – znając solidność krakowskiej firmy – do oddania obiektu dojdzie jednak wcześniej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze