Choć pierwszy dzień wiosny nie był zbyt wiosenny i pogoda nikogo nie rozpieszczała, to akcję pod hasłem „Zamień makulaturę i elektrośmieci na jabłka i cukierki dla dzieci”, organizowaną po raz szósty przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu, można uznać za udaną.
Od wczesnych godzin przedpołudniowych do godziny szesnastej na przemyskim Rynku działały punkty odbioru odpadów, które nadają się do recyklingu. Po podsumowaniu okazało się, że zebrano: 11 ton 641 kg elektrośmieci, 9 ton 217 kg makulatury, 23 tysiące 575 sztuk baterii, 4590 butelek i pojemników i 1385 opakowań szklanych. Można dywagować, czy to dużo, czy mało? Ważne jest, że[paywall] te niebiogradowalne odpady trafią do wtórnego obiegu, a nie na miejskie wysypisko.– Żeby promować takie zachowania, nagrodziliśmy nagrodami pieniężnymi tych, którzy oddali najwięcej odpadów, oprócz tego rozdaliśmy ponad tonę jabłek i dwieście kilogramów cukierków. Tak ogromne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez współpracy z urzędem miejskim, którego służby komunalne zajmowały się technicznym zabezpieczeniem zbiórki oraz z krakowskim zakładem „Południe”. Wielkie podziękowania za pomoc kierujemy do straży miejskiej, która dbała o porządek i bezpieczeństwo oraz grupy ratownictwa medycznego, która przygotowała szkoleniowe pokazy, a także ponad sześćdziesięciu wolontariuszy. Zbiórce odpadów towarzyszył pokaz mody ekologicznej i konkursy na najpiękniejszą marzannę i piosenkę o tematyce ekologicznej. Sukces tej akcji nie polega na ilości zebranych odpadów, ale na proekologicznej edukacji – kończy prezes B. Pieczyńska.
| Pierwsze miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące (nagroda 2500 zł), drugie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Przemyślu (nagroda 1000 zł) i trzecie Szkoła Podstawowa nr 16 (nagroda 500 zł). |
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze