Reklama

Konie w służbie BiOSG

Sobota 30. kwietnia była dniem szczególnym dla... koni służbowych Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Na wyposażeniu Straży Granicznej znajduje się obecnie 8 wierzchowców i są one jedynymi końmi służącymi w Bieszczadach.

Tradycja takich patroli nawiązuje do początku XX wieku, gdzie granicę chronili jeszcze żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza.

Feniks, Wasal, Aramis, Kaprys, Korynt, Bachmat, Falcon oraz Pasat codziennie wspierają w służbie funkcjonariuszy SG z górskich placówek w Ustrzykach Górnych i Czarnej Górnej. Uzupełniają one[paywall] nowoczesne technologie, oraz zapewniają skryte i szybkie przemieszczanie się w trudnym i zróżnicowanym terenie.

Jak informuje Straż Graniczna, jeździec-funkcjonariusz podczas kilkugodzinnego patrolu jest w stanie sprawdzić obcinek o długości nawet 40-kilometrów.

W skład grupy jeźdźców konnych Bieszczadzkiego Oddziału SG wchodzi dwudziestu siedmiu specjalnie wyszkolonych funkcjonariuszy.

Aktualnie w Wołosatem przeprowadzane jest szkolenie dla kandydatów na jeźdźców. Uczestniczy w nim czterech mundurowych z bieszczadzkich placówek SG. Poznają oni tajniki jazdy oraz współpracy z wierzchowcami. Szkoleniowcami są wykwalifikowani instruktorzy jeździectwa a zarazem funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama