Reklama

Koniec sporu w przemyskim MZK. Pracownicy dostaną podwyżkę

Łącznie 250 zł podwyżki (najpierw 100 zł, a od nowego roku 150 zł więcej) otrzymają wszyscy pracownicy Miejskiego Zakłady Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. Związkowcy żądali 300 zł, ale ostatecznie udało się dojść do porozumienia i spór zbiorowy w tej miejskiej spółce został zakończony.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (21 sierpnia br.) o sytuację w MZK pytał radny Tomasz Schabowski (PO). Nie tylko o trwający spór zbiorowy, ale także o końcowy termin dostarczenia i koszty eksploatacji nowych autobusów, o kryteria wyboru tych autobusów, a także o zadłużenie i plan naprawczy w MZK[paywall]. Zaapelował o uwzględnienie głosu mieszkańców i sensowne zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej.
– Z tego co wiem, spór zbiorowy został wstrzymany, a jeden z punktów dotyczył podwyżki płac. To dobrze, ale moje pytanie brzmi: czy pan prezydent i zarząd spółki mają plan naprawczy MZK? Czy pan prezydent planuje zabezpieczyć środki finansowe jeszcze w 2018 roku w celu dofinansowania spółki? Jaka jest kwota zadłużenia i straty spółki? – pytał.
Radny T. Schabowski zwrócił się ponadto o uwzględnienie prośby zarządów osiedli dotyczących zmian kursów autobusów i ustalenie terminu składania wniosków w tej sprawie. Wszystko po to, by rozkład nie był tak skonstruowany, że autobusy różnych linii pojawiają się na konkretnym przystanku w tym samym czasie, a w innych porach nie ma ich w ogóle.

– Problem z kursami autobusów w mieście jest bardzo duży. Pan prezydent powinien skorzystać z wiedzy pozyskanej od mieszkańców. Mieszkańcy mają dużo racji. W niektórych godzinach tych kursów jest bardzo dużo, a w innych, szczególnie wieczornych i w weekendy, kiedy jest taka potrzeba, w ogóle tych kursów nie ma – zwrócił uwagę radny Platformy Obywatelskiej.

Reklama

Spór zakończony

Rzeczywiście, spór zbiorowy w Miejskim Zakładzie Komunikacji sp. z o.o. się zakończył. Sytuacja zmieniła się dzięki mediacji zakończonej zawarciem porozumienia między związkowcami a szefostwem spółki. Spór wszczęty został przez zakładowe organizacje związkowe – NSZZ „Solidarność”, NSZZ Pracowników Komunikacji Miejskiej przy MZK sp. z o.o. w maju br. w sprawie podwyżki płac dla pracowników spółki.

– Strony porozumienia ustaliły, że od 1 lipca 2018 roku zrealizowana zostanie podwyżka wynagrodzeń dla wszystkich pracowników w wysokości 100 złotych brutto do wynagrodzenia zasadniczego, a od 1 stycznia 2019 roku o kolejne 150 złotych brutto. Łącznie kwota podwyżki wynosić będzie 250 złotych brutto – wyjaśnił rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2018-09-05 21:32:19

    A to PISoBOLSZEWIA zaszalała.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23863296,hojne-nagrody-od-ministerstwa-finansow-ponad-1-3-mln-zl-dla.html

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    akyre - niezalogowany 2018-09-06 12:35:17

    A to cię serce boli, to przygotuj się jeszcze na ból dupy, bilety od nowego roku podrożeją, śmieci, woda, podatki w górę, bilet na stok i wiele innych, i zrobi to nowo wybrany prezydent.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2018-09-06 13:54:01

    Tomasz Schabowski (PO). Nie tylko o trwający spór zbiorowy, ale także o końcowy termin dostarczenia i koszty eksploatacji nowych autobusów, o kryteria wyboru tych autobusów, a także o zadłużenie i plan naprawczy w MZK (...)  NIBY   PYTANIE ZASADNE , ALE NALEŻY  WCZYTAĆ SIĘ  W KONTEKST TEGO ŻMIJOWATEGO PYTANIA  . CHODZI MU  ,ZE SĄ TO AUTOBUSY POLSKIEJ PRODUKCJI , A NIE  NP. SZWABSKIEJ . BO TAK MOŻNA BYŁOBY ZAMELDOWAĆ DOM SZWABSTWA O  ZŁOŻONYCH U NICH ZAMÓWIENIACH , CZYLI DBANIU  PRZEZ  ANTYCHRYSTÓW  Z TOTANYCH z POLSKI O ICH ROZWÓJ , A TAK SA I BĘDĄ TO POLSKIE WYROBY , CO MOŻE  , A RACZEJ NA PEWNO  NI E BĘDZIE PODOBAŁO SIĘ SZWABOM I NIE BĘDZIE POCHWAŁY . HERR THUSK , NIE DOSTANIE NASTĘPNEGO , TRZECIEGO  ORDERU ZA PARĘ OJRO , RESZTA NIE BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ  NA   SŁOWA "OTUCHY PŁYNACE  Z GERMANII .   NIC   Z TEGO , ZAPOMNIJCIE SZALONA  TOTALNA   WARIACJO , WASZE  OSTATNIE CHWILE MOŻNA PRZEDSTAWIĆ W FORMIE GRAFICZNEJ  JAKO   OSTATNIĄ PROSTA . ARTYKUŁ PREMIUM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama