Łącznie 250 zł podwyżki (najpierw 100 zł, a od nowego roku 150 zł więcej) otrzymają wszyscy pracownicy Miejskiego Zakłady Komunikacji sp. z o.o. w Przemyślu. Związkowcy żądali 300 zł, ale ostatecznie udało się dojść do porozumienia i spór zbiorowy w tej miejskiej spółce został zakończony.
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu (21 sierpnia br.) o sytuację w MZK pytał radny Tomasz Schabowski (PO). Nie tylko o trwający spór zbiorowy, ale także o końcowy termin dostarczenia i koszty eksploatacji nowych autobusów, o kryteria wyboru tych autobusów, a także o zadłużenie i plan naprawczy w MZK[paywall]. Zaapelował o uwzględnienie głosu mieszkańców i sensowne zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej.
– Z tego co wiem, spór zbiorowy został wstrzymany, a jeden z punktów dotyczył podwyżki płac. To dobrze, ale moje pytanie brzmi: czy pan prezydent i zarząd spółki mają plan naprawczy MZK? Czy pan prezydent planuje zabezpieczyć środki finansowe jeszcze w 2018 roku w celu dofinansowania spółki? Jaka jest kwota zadłużenia i straty spółki? – pytał.
Radny T. Schabowski zwrócił się ponadto o uwzględnienie prośby zarządów osiedli dotyczących zmian kursów autobusów i ustalenie terminu składania wniosków w tej sprawie. Wszystko po to, by rozkład nie był tak skonstruowany, że autobusy różnych linii pojawiają się na konkretnym przystanku w tym samym czasie, a w innych porach nie ma ich w ogóle.
– Problem z kursami autobusów w mieście jest bardzo duży. Pan prezydent powinien skorzystać z wiedzy pozyskanej od mieszkańców. Mieszkańcy mają dużo racji. W niektórych godzinach tych kursów jest bardzo dużo, a w innych, szczególnie wieczornych i w weekendy, kiedy jest taka potrzeba, w ogóle tych kursów nie ma – zwrócił uwagę radny Platformy Obywatelskiej.
Rzeczywiście, spór zbiorowy w Miejskim Zakładzie Komunikacji sp. z o.o. się zakończył. Sytuacja zmieniła się dzięki mediacji zakończonej zawarciem porozumienia między związkowcami a szefostwem spółki. Spór wszczęty został przez zakładowe organizacje związkowe – NSZZ „Solidarność”, NSZZ Pracowników Komunikacji Miejskiej przy MZK sp. z o.o. w maju br. w sprawie podwyżki płac dla pracowników spółki.
– Strony porozumienia ustaliły, że od 1 lipca 2018 roku zrealizowana zostanie podwyżka wynagrodzeń dla wszystkich pracowników w wysokości 100 złotych brutto do wynagrodzenia zasadniczego, a od 1 stycznia 2019 roku o kolejne 150 złotych brutto. Łącznie kwota podwyżki wynosić będzie 250 złotych brutto – wyjaśnił rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A to PISoBOLSZEWIA zaszalała.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23863296,hojne-nagrody-od-ministerstwa-finansow-ponad-1-3-mln-zl-dla.html
A to cię serce boli, to przygotuj się jeszcze na ból dupy, bilety od nowego roku podrożeją, śmieci, woda, podatki w górę, bilet na stok i wiele innych, i zrobi to nowo wybrany prezydent.
Tomasz Schabowski (PO). Nie tylko o trwający spór zbiorowy, ale także o końcowy termin dostarczenia i koszty eksploatacji nowych autobusów, o kryteria wyboru tych autobusów, a także o zadłużenie i plan naprawczy w MZK (...) NIBY PYTANIE ZASADNE , ALE NALEŻY WCZYTAĆ SIĘ W KONTEKST TEGO ŻMIJOWATEGO PYTANIA . CHODZI MU ,ZE SĄ TO AUTOBUSY POLSKIEJ PRODUKCJI , A NIE NP. SZWABSKIEJ . BO TAK MOŻNA BYŁOBY ZAMELDOWAĆ DOM SZWABSTWA O ZŁOŻONYCH U NICH ZAMÓWIENIACH , CZYLI DBANIU PRZEZ ANTYCHRYSTÓW Z TOTANYCH z POLSKI O ICH ROZWÓJ , A TAK SA I BĘDĄ TO POLSKIE WYROBY , CO MOŻE , A RACZEJ NA PEWNO NI E BĘDZIE PODOBAŁO SIĘ SZWABOM I NIE BĘDZIE POCHWAŁY . HERR THUSK , NIE DOSTANIE NASTĘPNEGO , TRZECIEGO ORDERU ZA PARĘ OJRO , RESZTA NIE BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA SŁOWA "OTUCHY PŁYNACE Z GERMANII . NIC Z TEGO , ZAPOMNIJCIE SZALONA TOTALNA WARIACJO , WASZE OSTATNIE CHWILE MOŻNA PRZEDSTAWIĆ W FORMIE GRAFICZNEJ JAKO OSTATNIĄ PROSTA . ARTYKUŁ PREMIUM
A kiedy autobus pojedzie na szczytowe ul.Przemyśla : Wandy,Akacjowa ,Sucharskiego ... ?? tu też mieszkają ludzie !
Przemyska Lewica obiecuje bezpłatna komunikacje dla naszych dzieci. Jesli do tego dołożą nowe i/lub dodatkowe kursy (w szczególnoći akacjowa) w godzinach wzmożonego ruchu wyjazdy i powroty do pracy/szkoły to bedą kusić oddaniem głosu :)
Tak cos obiecują na oficjalnym profilu Facebook, sami zobaczcie.
Redaktorzy już zapomnieli o trwającej głodówce pielęgniarek w szpitalu a może boję się o tym pisać .
A to PISoBOLSZEWIA zaszalała.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23863296,hojne-nagrody-od-ministerstwa-finansow-ponad-1-3-mln-zl-dla.html
A to cię serce boli, to przygotuj się jeszcze na ból dupy, bilety od nowego roku podrożeją, śmieci, woda, podatki w górę, bilet na stok i wiele innych, i zrobi to nowo wybrany prezydent.
Tomasz Schabowski (PO). Nie tylko o trwający spór zbiorowy, ale także o końcowy termin dostarczenia i koszty eksploatacji nowych autobusów, o kryteria wyboru tych autobusów, a także o zadłużenie i plan naprawczy w MZK (...) NIBY PYTANIE ZASADNE , ALE NALEŻY WCZYTAĆ SIĘ W KONTEKST TEGO ŻMIJOWATEGO PYTANIA . CHODZI MU ,ZE SĄ TO AUTOBUSY POLSKIEJ PRODUKCJI , A NIE NP. SZWABSKIEJ . BO TAK MOŻNA BYŁOBY ZAMELDOWAĆ DOM SZWABSTWA O ZŁOŻONYCH U NICH ZAMÓWIENIACH , CZYLI DBANIU PRZEZ ANTYCHRYSTÓW Z TOTANYCH z POLSKI O ICH ROZWÓJ , A TAK SA I BĘDĄ TO POLSKIE WYROBY , CO MOŻE , A RACZEJ NA PEWNO NI E BĘDZIE PODOBAŁO SIĘ SZWABOM I NIE BĘDZIE POCHWAŁY . HERR THUSK , NIE DOSTANIE NASTĘPNEGO , TRZECIEGO ORDERU ZA PARĘ OJRO , RESZTA NIE BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA SŁOWA "OTUCHY PŁYNACE Z GERMANII . NIC Z TEGO , ZAPOMNIJCIE SZALONA TOTALNA WARIACJO , WASZE OSTATNIE CHWILE MOŻNA PRZEDSTAWIĆ W FORMIE GRAFICZNEJ JAKO OSTATNIĄ PROSTA . ARTYKUŁ PREMIUM