O 65 osób wzrosła w minionej kadencji liczba pracowników zatrudnionych w jarosławskim starostwie i podległych mu placówkach. W statystyce przoduje samo starostwo, w którym zatrudniono dodatkowo 23 osoby oraz Powiatowy Urząd Pracy, gdzie nad bezrobotnymi pochyla się o 14 osób więcej.
Porównanie liczby osób zatrudnionych w jednostkach powiatowych w 2010 r. i cztery lata później na prośbę radnego Radosława Ryznara przedstawił starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Już wcześniej starosta zapewniał, że konieczne są zmiany w funkcjonowaniu urzędu i podległych mu jednostkach, wprowadzające oszczędności w liczbie zatrudnionych.Argumentował to tym, że kilka lat temu w budżecie powiatu była nadwyżka na poziomie około 2 mln zł przeznaczana na inwestycje. Teraz jej nie ma.
Nie wszystkie podległe starostwu placówki zwiększyły zatrudnienie. Ponad 30 osób mniej pracuje w Centrum Opieki Medycznej. Zmniejszyła się ilość osób zatrudnionych w części szkół. Liczbę pracowników zredukowano m.in. w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika, w Zespole Szkół Drogowo-Geodezyjnych, Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Centrum Kształcenia Praktycznego i w Domu Dziecka. O 15 osób więcej pracuje w domach pomocy społecznej, 13 etatów przybyło w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. O pięć osób więcej zajmuje się potrzebującymi wsparcia w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Wstydu daj! I politykom, i pismakom wstydu daj!!!
- MOŻE BYŁA TAKA POTRZEBA, - MOŻE PRZYBYŁO SPRAW, - MOŻE PRZYBYŁO PETENTÓW,I CO NOWA WŁADZA BĘDZIE REDUKOWAĆ - ABY BYŁO MIEJSCE DLA SWOICH I TAK CO WYBORY W CAŁYM KRAJU
podobno na jarosławskich salonach zaczyna gościć nowe danie paluch w chrzanie spożycie wywołuje zanik mózgu
Na urzędnika Panie to trzeba mieć kwalifikacje, a najlepiej staż jako pilarz, operator pilarki tarczowej, rozrzutnika obornika itp. urządzeń. I klikają paluchem w klawiaturę i nerwowo poszukują literek na klawiaturze - toż człowiek nie obyty z tymi komputrami.
Chrzan jakiś ty mądry.... Ciekawe co pokażesz i Twoja "ekipa";)
Pysiorki i Byznesmenki się dogadały i zabierają się za wiosenne porządki trzeba posprzątać ten ludowy zaścianek
Przeciez najpierw trzeba zrozumiec, co to jest pieniadz publiczny.Przerasta to mozliwosci intelektualne wlodarzy miasta.Zrozumiec rowniez nalezy prawo moralne do wydawania owychpieniedzy. Ale prawo moralne jest w nas, a my jestesmy moralnanedza.
przedtem niezbędnymi w starostwie okazali się fachowcy PSL-owcy teraz czas na fachowców PIS-owców
NIECH SIĘ RADOSŁAW ZAJMIE PENSJĄ SWOJEGO OJCA - WÓJTA GMINY WIĄZOWNICA.MARIAN RYZNAR ZGARNIA 160 TYSIĘCY ROCZNIE.TAM TRZEBA SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI.
Na pewno przybyło pisowskich mord do koryta. To wszystko za nasze. A może to obiecana przez Dudę poprawa warunko w pracy i walka z bezrobociem?
Wstydu daj! I politykom, i pismakom wstydu daj!!!
- MOŻE BYŁA TAKA POTRZEBA, - MOŻE PRZYBYŁO SPRAW, - MOŻE PRZYBYŁO PETENTÓW,I CO NOWA WŁADZA BĘDZIE REDUKOWAĆ - ABY BYŁO MIEJSCE DLA SWOICH I TAK CO WYBORY W CAŁYM KRAJU
podobno na jarosławskich salonach zaczyna gościć nowe danie paluch w chrzanie spożycie wywołuje zanik mózgu