Aż 775 psów 160 ras podziwiać można było na wrześniowej 3. już Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych, która odbyła się na stadionie „Polonii” przy ul. Sanockiej. Na cyklicznym wydarzeniu spotkali się hodowcy i miłośnicy czworonogów.
W weekend 9 – 10 września pogoda była wyjątkowo łaskawa, co sprawiło, że dopisali zarówno wystawcy, jak i mieszkańcy, którzy przyszli podziwiać psie piękności. Jak poinformował wiceprzewodniczący ds. hodowlanych w przemyskim oddziale Związku Kynologicznego w Polsce Paweł Mańkowski, w wystawie udział wzięło 775 czworonogów – przedstawicieli 160 ras. Odwiedzający stadion mieli więc okazję podziwiać z bliska szeroką gamę psich piękności – długowłose i krótkowłose, mniejsze i większe, różnego umaszczenia i temperamentu. Wszystkie pieczołowicie przygotowane na tę okazję, a wiele po obowiązkowej wizycie u psiego fryzjera.
Międzynarodowy skład sędziowski z Austrii, Słowacji i Polski przez dwa dni oceniał przybyłe na dedykowane im święto czworonogi, zwracając uwagę na wiele aspektów, w tym walory urody psa, jego umiejętności i współpracę z właścicielem. Emocje udzielały się i widzom, i właścicielom psów.
Wypielęgnowane czworonożne pupile rywalizowały w 5 konkurencjach, takich jak: najpiękniejszy szczeniak, najpiękniejszy junior, najpiękniejszy weteran, najpiękniejszy pies ras polskich oraz najpiękniejszy pies oddziału Przemyśl.
W grupie laureatów tytułu „najpiękniejszy” znalazły się – wyłonione po wnikliwej analizie i konsultacjach jurorów – jack russell terrier, chart perski-saluki, czarny terier rosyjski i przedstawiciel największej japońskiej rasy psów akita.
Sympatycznym punktem imprezy był również konkurs „Dziecko i Pies”, w którym najmłodsi prezentowali swoich milusińskich. Kolejna edycja wydarzenia za rok!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze